დავით სონღულაშვილი სააქციო საზოგადოების „მინა“ გენერალურ დირექტორს ოლგუნ თაშდემირს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი სააქციო საზოგადოების „მინა“ გენერალურ დირექტორს ოლგუნ თაშდემირს შეხვდა.
შეხვედრაზე საქართველოში მინის ტარის ადგილობრივი წარმოების ზრდის პერსპექტივები განიხილეს.
ოლგუნ თაშდემირმა მინისტრს მიაწოდა ინფორმაცია კომპანიის მიერ საქართველოში დამატებით 30 მილიონი დოლარის ღირებულების ინვესტიციის განხორციელების შესახებ.
საუბარი შეეხო ქვეყანაში შუშის გადამმუშავებელი წარმოების განვითარების საკითხს.
ცნობილი თურქული კომპანია „Şişecam", საქართველოში სააქციო საზოგადოების „მინა“ სახელით  1997 წლიდან ფუნქციონირებს და დღემდე ერთადერთი შუშის საწარმოა. კომპანიის 45 ქარხანა, მსოფლიოს 14 ქვეყანაშია წარმოდგენილი და საერთაშორისო მასშტაბით 24 000 ადამიანს ასაქმებს.

Mr. David Songulashvili, Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, met with Mr. Olgun Taşdemir, General Director of the Joint Stock Company “Mina.”
During their meeting, the parties discussed the potential for increasing glass manufacturing in Georgia. Mr. Taşdemir briefed the Minister on the company’s plans to invest an additional USD 30 million in Georgia.
The conversation also focused on the development of glass processing production in the country.
The Turkish company “Şişecam,” operating in Georgia under the Joint Stock Company “Mina” since 1997, remains the sole glass production enterprise in the country. “Şişecam” operates 45 factories across 14 countries and employs a global workforce of 24,000 people.