ნინო თანდილაშვილი არაბთა გაერთიანებული საამიროების საერთაშორისო პალატის ვიცეპრეზიდენტს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე ნინო თანდილაშვილი არაბთა გაერთიანებული საამიროების საერთაშორისო პალატის ვიცეპრეზიდენტს ჰასან ალჰაშემს შეხვდა. შეხვედრას ესწრებოდნენ მინისტრის მოადგილე ლაშა დოლიძე და არაბთა გაერთიანებული საამიროების ელჩი საქართველოში აჰმედ იბრაჰიმ აჰმედ ტაჰერ ალ ნუაიმი.
ნინო თანდილაშვილმა ქვეყნებს შორის არსებული პარტნიორული თანამშრომლობის მნიშვნელობის შესახებ ისაუბრა და ამ პროცესში საამიროების ელჩის პირადი დამსახურების საკითხს გაუსვა ხაზი.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ ყურადღება გაამახვილა საქართველოში აგრარული დარგის განვითარებისთვის ხელშემწყობ სახელმწიფო პროგრამებზე და საექსპორტო პოტენციალის მქონე სოფლის მეურნეობის პროდუქტებზე.
შეხვედრაზე მხარეებმა მიმდინარე წლის შემოდგომაზე  საქართველოში არაბთა წარმომადგენლობითი ბიზნესდელეგაციის ვიზიტის  საორგანიზაციო საკითხები განიხილეს.
როგორც მინისტრის მოადგილე ლაშა დოლიძემ აღნიშნა, ქვეყნისთვის პრიორიტეტულია ბაზრების დივერსიფიცირება, აგრარულ დარგში ახალი ტექნოლოგიების დანერგვა; შესაბამისად, ბიზნესდელეგაციის ვიზიტი  მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს ქვეყნებს შორის  ორმხრივად საინტერესო თანამშრომლობას.
არაბთა გაერთიანებული საამიროების საერთაშორისო პალატის ვიცეპრეზიდენტმა შეხვედრაზე განაცხადა, რომ გაერთიანებული საამიროების მსხვილი ბიზნესმენები დაინტერესებული არიან საქართველოს აგრობიზნესში ინვესტიციების განხორციელებით. საქართველოში სტუმრობა მათთვის საუკეთესო შესაძლებლობა იქნება  ქვეყნის საინვესტიციო პოტენციალის სრულად გასაცნობად.

Nino Tandilashvili hosts the Vice President of the Chamber of Executive Office of the UAE.
Mrs. Nino Tandilashvili, the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, met with Mr. Hassan Al Hashemi, the Vice President of the Chamber of the Executive Office of the United Arab Emirates.
The Deputy Minister, Mr. Lasha Dolidze, and the Ambassador of the United Arab Emirates to Georgia, Mr. Ahmed Ibrahim Ahmed Taher Al Nuaimi, attended the meeting.
During the meeting, Deputy Minister Tandilashvili highlighted the importance of the strong partnership between Georgia and the UAE, emphasizing the significant role played by the UAE Ambassador in advancing bilateral relations.
Mrs. Tandilashvili also discussed Georgia's state programs aimed at fostering the growth of the agricultural sector and enhancing the export potential of Georgian agricultural products.
The parties discussed the upcoming visit of an Arab business delegation to Georgia for the fall.
According to Mr. Dolidze, Georgia is focused on market diversification and the adoption of new agricultural technologies; thereby, this visit would play a key role in fostering mutually beneficial cooperation between the two countries.
As mentioned by Mr. Hassan Al Hashemi, the UAE's leading business figures are interested in investing in Georgia's agribusiness sector, noting that the planned visit would offer an excellent opportunity for them to fully explore the country's investment potential.