დავით სონღულაშვილი: „ჩვენი მიზანია, ხელი შევუწყოთ წარმოებაში თანამედროვე სტანდარტების დანერგვას და, შესაბამისად, უზრუნველვყოთ მომხმარებელი უსაფრთხო და ხარისხიანი პროდუქციით“
„ჩვენი მიზანია, ხელი შევუწყოთ წარმოებაში თანამედროვე სტანდარტების დანერგვას და, შესაბამისად, უზრუნველვყოთ მომხმარებელი უსაფრთხო და ხარისხიანი პროდუქციით“, - განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა.
მინისტრის შეფასებით, სამინისტროს მიერ განხორციელებული ყველა ღონისძიება ქართული აგროწარმოების ზრდის ხელშეწყობას და მომხმარებლის ხარისხიანი პროდუქციით უზრუნველყოფას ემსახურება.
„განსაკუთრებულად მნიშვნელოვანია კერძო სექტორთან თანამშრომლობა. ის ღონისძიებები, რომელსაც სისტემატიურად ვახორციელებთ, სისტემური კონტროლი იმისთვისაა, რომ ხარისხიანი პროდუქციით იყოს უზრუნველყოფილი მომხმარებლები“, - განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.
რძის სექტორში და სარეალიზაციო ბაზრებზე არსებულ ვითარებასთან დაკავშირებით დღეს, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, სურსათის ეროვნულ სააგენტოში პრესკონფერენცია ჩატარდა, სადაც რძეში აფლატოქსინის თემასთან დაკავშირებულ დეტალებზე კიდევ ერთხელ გაკეთდა განმარტებები და აღინიშნა, რომ ყველა ის პარტია, სადაც დარღვევა იყო, სააგენტოს ზედამხედველობით, სრულად არის ამოღებული ქსელიდან.

David Songulashvili: “Our goal is to promote the adoption of modern standards in production and ensure consumers access to safe, high-quality products.”
“Our goal is to promote the adoption of modern standards in production and, accordingly, provide consumers with safe and quality products,” stated Minister Songulashvili.
The Minister noted that all initiatives undertaken by the Ministry are intended to stimulate the growth of Georgian agricultural production and ensure that products meet high-quality standards.
“Cooperation with the private sector is essential,” the Minister added. “The measures we implement consistently, including systematic control, aim to guarantee that consumers receive high-quality and safe products.”
Today, the National Food Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture held a press conference to discuss the current situation in the dairy sector and related sales markets. During the briefing, the officials provided further clarification while addressing the aflatoxin found in milk and other related issues.
As mentioned, all non-compliant batches have been completely removed from circulation under the strict supervision of the Agency.