გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს დელეგაციის წევრებსა და გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) წარმომადგენელ რაიმუნდ იელეს შორის ბუდაპეშტში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
უნგრეთში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე ნინო თანდილაშვილი და მინისტრის მოადგილე ლაშა დოლიძე გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) რეგიონული ოფისის ხელმძღვანელს ევროპის და ცენტრალური აზიის მიმართულებით რაიმუნ იელეს შეხვდნენ.
ბუდაპეშტში, სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის ევროპისა და ცენტრალური აზიის რეგიონულ ოფისში გამართულ შეხვედრაზე მხარეებმა მიმდინარე პროექტები და სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ FAO-სა და სამინისტროს შორის ხანგრძლივი პარტნიორული ურთიერთობის მნიშვნელობის შესახებ ისაუბრა და გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციას წლების განმავლობაში მჭიდრო თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.
როგორც მინისტრის მოადგილე ლაშა დოლიძემ შეხვედრაზე აღნიშნა, FAO-ს მხარდაჭერით საქართველოში სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების ხელშემწყობი არაერთი პროექტი ხორციელდება.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო კლიმატგონივრული სოფლის მეურნეობის განვითარების, სურსათის წარმოების ზრდის და სოფლად სიღარიბის დაძლევის კუთხით თანამშრომლობის გაღრმავების, ასევე, მიწის კონსოლიდაციის მხარდაჭერის საკითხებს.
რაიმუნდ იელეს განცხადებით, საქართველო FAO-სთვის რეგიონში მნიშვნელოვანი პარტნიორია, რომელიც საქართველოში სოფლის მეურნეობის სექტორის, სურსათის უვნებლობის განვითარების და სასურსათო სისტემების გარდაქმნის მხარდაჭერას აქტიურად აგრძელებს.
სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის ევროპისა და ცენტრალური აზიის რეგიონულ ოფისში გამართულ შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი გიორგი დარჩია ესწრებოდა.

Working Meeting Held Between Georgian Delegation and FAO Representative in Budapest.
As part of their official visit to Hungary, the delegation of the  Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia held a working meeting with Mr. Raymond Jehle, Head of the Regional Office for Europe and Central Asia of the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO).
The First Deputy Minister, Mrs. Nino Tandilashvili, and the Deputy Minister, Mr. Lasha Dolidze, met with Mr. Jehle at the FAO’s Regional Office in Budapest to discuss ongoing projects and opportunities for future cooperation.
During the meeting, the First Deputy Minister, Mrs. Tandilashvili, emphasized the significance of the long-standing partnership between the Ministry and FAO, expressing gratitude for FAO's continuous support and close collaboration over the years.
According to Deputy Minister Mr. Lasha Dolidze, several significant agricultural and rural advancement projects are currently being implemented in Georgia with FAO’s assistance.
The discussions focused on key areas such as the development of climate-smart agriculture, increasing food production, deepening cooperation to address rural poverty, and supporting land consolidation initiatives.
According to Mr. Raymond Jehle,  Georgia is an important regional partner for FAO. He also emphasized  FAO’s ongoing commitment to supporting the development of Georgia’s agricultural sector, enhancing food safety, and advancing the transformation of food systems.
Mr. Giorgi Darchia, Director of the Rural Development Agency under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, attended the meeting.