დავით სონღულაშვილმა უნგრეთის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, დავით სონღულაშვილმა საქართველოში უნგრეთის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, ანა მარია შიკოსთან დიპლომატიური მისიის დასრულებასთან დაკავშირებით, გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე დავით სონღულაშვილმა ისაუბრა უნგრეთის რესპუბლიკასთან სოფლის მეურნეობის და გარემოსდაცვის მიმართულებით არსებული მჭიდრო პარტნიორული ურთიერთობების მნიშვნელობის შესახებ, ელჩს მადლობა გადაუხადა ქვეყნებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის და მომავალ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.
ანა მარია შიკოს განცხადებით, საქართველო უნგრეთის საიმედო პარტნიორი და მეგობარი ქვეყანაა, რაც მომავალში ქვეყნებს შორის არსებული ურთიერთობების გაღრმავების მტკიცე საფუძველს წარმოადგენს.

David Songulashvili Held a Farewell Meeting with the Ambassador of Hungary
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr. David Songulashvili, held a farewell meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Hungary to Georgia, Mrs. Anna Mária Sikó, in connection with the completion of her diplomatic mission.
During the meeting, Minister Songulashvili emphasized the importance of the close partnership between Georgia and Hungary in the fields of agriculture and environmental protection. He thanked the Ambassador for her significant contribution to strengthening bilateral cooperation and wished her success in her future endeavors.
Ambassador Sikó stated that Georgia is a reliable partner and a friendly nation to Hungary, which forms a solid foundation for further deepening relations between the two countries.