დავით სონღულაშვილი „არემჯის“ გენერალურ დირექტორს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი კომპანიის „არემჯი“ გენერალურ დირექტორს ჯონდო შუბითიძეს შეხვდა. შეხვედრაზე საუბარი შეეხო სასარგებლო წიაღისეულის მარაგების ანგარიშების განხილვის და ლიცენზიებთან დაკავშირებულ საკითხებს. მხარეებმა იმსჯელეს გარემოსდაცვითი პასუხისმგებლობის კანონთან დაკავშირებულ  თემებზე.
„ჩვენ აქტიურად ვთანამშრომლობთ კერძო სექტორთან. დიდ კომპანიებს მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვთ ქვეყნის ეკონომიკის განვითარებაში, შესაბამისად, მათი საქმიანობის ხელშეწყობა ძალიან მნიშვნელოვანია, თუმცა ასევე, უნდა გავითვალისწინოთ, რომ ეს ყველაფერი უნდა მოხდეს გარემოზე მინიმალური უარყოფითი ზეგავლენის ხარჯზე. კომპანიებმა ოპერატიულად უნდა შეძლონ გარემოსდაცვითი პასუხისმგებლობის კანონით გათვალისწინებული მოთხოვნების შესრულება“, - განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.
კომპანიის „არემჯი“ გენერალურმა დირექტორმა ჯონდო შუბითიძემ სამინისტროს მადლობა გადაუხადა თანამშრომლობისთვის და აღნიშნა, რომ ერთობლივი მუშაობის შედეგად, კომპანიას მნიშვნელოვანი პროგრესი აქვს გარემოსდაცვითი მოთხოვნების შესრულების კუთხით.
შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე კახა კაკაბაძე, კომპანიის „არემჯი“ დირექტორი გარემოს დაცვის საკითხებში მიხეილ კვარაცხელია და დირექტორის მოადგილე გარემოს დაცვის საკითხებში ალექსანდრე დევიძე ესწრებოდნენ.

David Songulashvili Meets with the General Director of "RMG"
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, David Songulashvili, met with RMG General Director Jondo Shubitidze. The parties discussed mineral resource reserve reports, licensing, and the matters related to the Law of Georgia on Environmental Liability.
We maintain active partnerships with the private sector. Major companies drive economic growth, making their support essential. However, development must minimize environmental harm. Companies need to promptly fulfill the Law on Environmental Liability's requirements," said David Songulashvili.
Mr. Jondo Shubitidze, General Director of "RMG," thanked the Ministry for its cooperation, emphasizing that, through joint efforts, the company has made significant progress in meeting environmental standards.
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Kakha Kakabadze, attended the meeting. Also present were Mr. Mikheil Kvaratskhelia, Director of Environmental Affairs at "RMG," and Mr. Aleksandre Devizde, Deputy Director for Environmental Affairs.