ვაშლოვანის დაცულ ტერიტორიებზე ეკოტურისტული ინფრასტრუქტურის განახლება აქტიურად მიმდინარეობს
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილე ნინო თანდილაშვილმა, დაცული ტერიტორიების სააგენტოს თავმჯდომარე ბესიკ ამირანაშვილთან ერთად, ვაშლოვანის დაცულ ტერიტორიებზე მიმდინარე ეკოტურისტული ინფრასტრუქტურის მოწყობა-განახლების სამუშაოები დაათვალიერა.
ამ ეტაპზე, ვაშლოვანის დაცულ ტერიტორიებზე ვიზიტორთა ცენტრისა და მის მიმდებარედ არსებული სასტუმროს ტიპის ნომრების რეაბილიტაცია, 17 ბუნგალოს სარემონტო და ტახისწყლის სარეინჯერო კომპლექსის მოწყობის სამუშაოები მიმდინარეობს; შედეგად, მნიშვნელოვნად გაუმჯობესდება ვიზიტორთა მომსახურების ხარისხი და რეინჯერთა სამუშაო პირობები.
აღსანიშნავია, რომ ვაშლოვანის დაცულ ტერიტორიებზე მიმდინარე წელს დასრულდა საინფორმაციო და საინტერპრეტაციო დაფების, მიმართულების და საგზაო მანიშნებლების განახლება.

Ecotourism Infrastructure Development is Underway in Vashlovani Protected Areas
Mrs. Nino Tandilashvili, First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, along with Mr. Besik Amiranashvili, Chairman of the Agency of Protected Areas, inspected the ongoing works for the construction and renovation of ecotourism facilities within the Vashlovani Protected Areas.
At this stage, rehabilitation works are being carried out on the visitor center and adjacent hotel-type rooms, as well as on 17 bungalows and the Takhistskhali ranger complex. As a result, both the quality of visitor services and the working conditions of rangers will be significantly improved.
It is noteworthy that earlier this year, the renewal of informational and interpretive boards, directional signs, and road indicators within the Vashlovani Protected Areas was completed.