„დავასუფთაოთ მსოფლიო! დავასუფთაოთ საქართველო!“
გარემოსა დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ ნოდარ კერესელიძემ და საქართველოს პრეზიდენტმა გიორგი მარგველაშვილმა, საერთაშორისო აქციაში „დავასუფთაოთ მსოფლიო! დავასუფთაოთ საქართველო!“ მიიღეს მონაწილეობა, რომელიც მსოფლიოს მასშტაბით, ყოველწლიურად 15-16 სექტემბერს იმართება.
თბილისის ზღვის მიმდებარე ტერიტორიაზე, დასუფთავების აქციაში, შვედეთის განვითარების სააგენტოს ხელმძღვანელი მოლი ლეინი, ამერიკის საელჩოს წარმომადგენლები და „საქართველოს მწვანეთა მოძრაობა/დედამიწის მეგობრები - საქართველოს“ თანათავმჯდომარე ნინო ჩხობაძეც მონაწილეობნენ.
დასუფთავების ყოველწლიური საერთაშორისო კამპანია – ,,დავასუფთაოთ მსოფლიო“ (Clean Up the World), 1992 წელს დაფუძნდა გაეროს გარემოსდაცვითი პროგრამის (UNEP) ინიციატივით და ემსახურება ადგილობრივი გარემოს გაუმჯობესებას. კამპანიამ გააერთიანა მთელი რიგი ქვეყნების ხელისუფლებისა და ბიზნეს-სექტორის წარმომადგენლები, საზოგადოებრივი ორგანიზაციები და მოქალაქეები ფართომასშტაბიანი დასუფთავების აქციების ჩასატარებლად. ამ დროისთვის 140-ზე მეტი ქვეყანაა ჩართული კამპანიაში.
აქცია გარემოსა დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და შვედეთის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით განხორციელდა, რომელსაც ორგანიზებას უწევდა საქართველოს მწვანეთა მოძრაობა/დედამიწის მეგობრები - საქართველო, საქართველოს ბუნების მკვლევართა კავშირი „ორქისი“, ,,ეკოლოგიური ცნობიერების ამაღლება და ნარჩენების მართვა” პროგრამით „დავასუფთაოთ საქართველო-ფაზა III”, მყარი ნარჩენების მართვის კომპანია, საქართველოს პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი, საქართველოს რეგიონალური განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო, საერთაშორისო კამპანიის Let’s Do IT საქართველოს ეროვნული პლატფორმის წევრი ორგანიზაცია „კავკასიის ახალგაზრდული კავშირი“ და CENN–ის პროგრამა ნარჩენების მართვის ტექნოლოგია რეგიონებში, ფაზა II, (WMTR II), რომელსაც მხარს უჭერს USAID

"Clean the World! Clean Georgia! "
The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Nodar Kereselidze together with the President of Georgia, Giorgi Margvelashvili participated in the International campaign "Clean Up the World! Clean Georgia! " which is held annually on September 15-16. The Head of the Swedish International Development Cooperation Agency (Sida), Molly Lien along with the representatives of American Embassy and co-chair of the Greens Movement of Georgia / Friends of the Earth - Georgia, Nino Chkhobadze participated in the cleaning activities.
"Clean Up the World" campaign was established in 1992 by the United Nations Environment Program (UNEP) and aims to improve the local environment. The campaign embraces representatives of government and business sectors of different countries, public organizations, as well as citizens to conduct wide range of cleaning activities. More than 140 countries are involved in the campaign at present.
The campaign was implemented with the financial support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture together with the Swedish Government and is organized by the Greens Movement of Georgia / Friends of the Earth - Georgia, Union of Nature Researches of Georgia "Orkisi", Solid Waste Management Company, Environmental Protection and Natural Resources Committee of the Parliament of Georgia, Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, International Campaign ‘’Let's Do IT’’, Member Organization of the Georgian National Platform, "Caucasus Youth Union" and CENN Program Waste Management Technology in Regions, Phase II, (WMTR II). The campaign is supported by the USAID.