გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი ქართული რძის ნიშნის ფედერაციის წარმომადგენლებს შეხვდა
შეხვედრაზე მხარეებმა რძისა და რძის პროდუქტების სექტორში არსებული გამოწვევები განიხილეს.
დავით სონღულაშვილის განცხადებით, რძისა და რძის პროდუქტების სექტორის განვითარება სამინისტროს ერთ-ერთ მნიშვნელოვან პრიორიტეტს წარმოადგენს. როგორც მინისტრმა აღნიშნა, მიმდინარეობს შესაბამის პროგრამებზე და ინიციატივებზე მუშაობა, რაც ხელს შეუწყობს სექტორის გაძლიერებას და წარმოების ზრდას.
მინისტრის განცხადებით, სახელმწიფომ ბოლო დროს განსაკუთრებით გააძლიერა კონტროლი რძის გადამმუშავებელი არარეგისტრირებული საწარმოების  გამოვლენის მიმართულებით, რაც  სურსათის უვნებლობის სტანდარტების დაცვას და ბაზარზე სამართლიან კონკურენციას უზრუნველყოფს.
აღსანიშნავია, რომ ქართული რძის ნიშნის ფედერაცია 50-მდე საწარმოს აერთიანებს. საწარმოების წარმომადგენლები ნედლ რძეს 12 000-ზე მეტი ადგილობრივი ფერმერისგან აგროვებენ და სურსათის უვნებლობისა და ჰიგიენის წესების დაცვით წარმოებულ მაღალი ხარისხის რძის პროდუქტების რეალიზაციას ქსელურ მარკეტებში ახდენენ.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას მინისტრის მოადგილე ლაშა ავალიანი, სურსათის ეროვნული სააგენტოს უფროსი გიორგი იაკობაშვილი,  ასევე, სამინისტროს შესაბამისი უწყების და  სამსახურების ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ.

Minister of Environmental Protection and Agriculture David Songulashvili Meets with Representatives of the Georgian Milk Mark Federation
During the meeting, the parties discussed the challenges currently facing the milk and dairy products sector.Mr. Songulashvili emphasized that the development of the milk and dairy products sector is a key priority for the Ministry. He also noted that work is currently underway on various programs and initiatives to strengthen the sector and boost production.
According to the Minister, the state has recently intensified oversight to identify unregistered dairy processing enterprises, ensuring compliance with food safety standards and promoting fair competition in the market.
Notably, the Georgian Milk Mark Federation unites around 50 enterprises. The representatives of these enterprises collect raw milk from over 12,000 local farmers and distribute high-quality dairy products, produced in full compliance with food safety and hygiene standards, through retail chains.
The Deputy Minister, Mr. Lasha Avaliani, Head of the National Food Agency, Mr. Giorgi Iakobashvili, as well as the Heads of the Ministry’s relevant Departments and Services, attended the meeting.