შეხვედრა WIPO-ს აღმასრულებელ დირექტორთან
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი ინტელექტუალური საკუთრების მსოფლიო ორგანიზაციის (WIPO) აღმასრულებელ დირექტორს, შერიფ საადალას შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და WIPO-ს შორის სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
მინისტრმა ხაზი გაუსვა საქართველოსთვის WIPO-ს მხარდაჭერის მნიშვნელობას და გეოგრაფიული აღნიშვნების საკითხებს. საუბარი შეეხო აგრარულ დარგში ინტელექტუალური საკუთრების მიმართულებით სამაგისტრო პროგრამის შემუშავების მნიშვნელობასაც.
როგორც შერიფ საადალამ აღნიშნა, ინტელექტუალური საკუთრების მსოფლიო ორგანიზაციას საქართველოსთან კარგი პარტნიორული ურთიერთობა აქვს და ყურადღება საგანმანათლებლო მიმართულებით რეგიონში საქართველოს, როგორც ჰაბის პოტენციალზე გაამახვილა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას საქართველოს ინტელექტუალური საკითხების ეროვნული ცენტრის (საქპატენტი) თავმჯდომარე ნიკოლოზ გოგილაძე ესწრებოდა.

Meeting with the WIPO Executive Director
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili met with the Executive Director of the World Intellectual Property Organization (WIPO)  Sherif Saadallah.The sides discussed future cooperation issues between Georgia and WIPO.
The Minister underlined the importance of WIPO support to Georgia and drew his attention to the issues concerning geographical indications. At the meeting the two sides discussed the importance of developing a master program in the field of intellectual property.
According to Sheriff Saadallah, the World Intellectual Property Organization has a good partner relation with Georgia and stressed Georgia’s potential as a regional hub in the educational field.  The Head of National Intellectual Property Center of Georgia “Sakpatenti”,Nikoloz Gogiladze also attended the meeting held at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.