გიორგი წკრიალაშვილი TIKA-ს თბილისის ოფისის კოორდინატორს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე გიორგი წკრიალაშვილი თურქეთის თანამშრომლობისა და კოორდინაციის სააგენტოს (TIKA) თბილისის ოფისის კოორდინატორს სალიჰ ოზერს შეხვდა.
შეხვედრაზე განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა საქართველოსა და თურქეთს შორის სოფლის მეურნეობის სფეროში მიმდინარე პროექტებსა და სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობებზე. აღინიშნა ქვეყნებს შორის ცოდნის, გამოცდილებისა და ტექნოლოგიების გაცვლის მნიშვნელობა, რაც ხელს შეუწყობს რეგიონში სოფლის მეურნეობის მდგრად განვითარებას და  პარტნიორობის გაძლიერებას.
„თურქეთის თანამშრომლობისა და კოორდინაციის სააგენტოსთან სხვადასხვა მიმართულებით ჩვენი თანამშრომლობა მრავალი წელია ნაყოფიერად მიმდინარეობს. მეზობელ ქვეყნებს, საქართველოსა და თურქეთს, საერთო ინტერესები აქვთ რეგიონში სოფლის მეურნეობის განვითარების კუთხით.  ჩვენ ღია ვართ ახალი წინადადებებისთვის,  რაც ხელს შეუწყობს თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაძლიერებას”, - აღნიშნა გიორგი წკრიალაშვილმა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ასევე განიხილეს მინერალური რესურსების მიმართულებით თანამშრომლობის გაძლიერების შესაძლებლობები. TIKA-ს თბილისის ოფისის კოორდინატორის სალიჰ ოზერის განცხადებით, საქართველო და თურქეთი მჭიდრო ეკონომიკურ კავშირებს ინარჩუნებენ, ამიტომ მინერალური რესურსების სფეროში თანამშრომლობა განსაკუთრებით მნიშვნელოვანი იქნება.
შეხვედრას მინერალური რესურსების ეროვნული სააგენტოს უფროსი აბელ აბესაძე და სამინისტროს სხვა შესაბამისი სამსახურების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr. Giorgi Tskhralashvili, held a meeting with the Coordinator of the Turkish Cooperation and Coordination Agency (TIKA) Tbilisi Office, Mr. Salih Özer.
During the meeting, the parties focused on current projects and prospects for bilateral agricultural cooperation between Georgia and Türkiye. Particular emphasis was placed on the importance of exchanging knowledge, experience, and technologies, which will contribute to the sustainable development of agriculture in the region and further strengthen the bilateral partnership.
"Our cooperation with TIKA has been fruitful for years. As neighbors, Georgia and Türkiye share common interests in agriculture. We are open to new initiatives that will enhance our collaboration," Mr. Giorgi Tskrialashvili said.
The parties discussed how to enhance cooperation in the mineral resources sector. Mr. Ozer noted that Georgia and Türkiye have close economic ties, making this cooperation significant.
Mr. Abel Abesadze, Head of the National Agency of Mineral Resources, along with other representatives from relevant departments of the Ministry, also attended the meeting.