გეოლოგიის დარგში შეტანილი წვლილისთვის საქართველოს პრეზიდენტმა გარემოს ეროვნული სააგენტოს გეოლოგიის დეპარტამენტის უფროსი მერაბ გაფრინდაშვილი ღირსების მედლით დააჯილდოვა
საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ ყაველაშვილმა, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის წარდგინებით, გარემოს ეროვნული სააგენტოს გეოლოგიის დეპარტამენტის უფროსს, გეოლოგიის დოქტორ მერაბ გაფრინდაშვილს საქართველოს სახელმწიფო ჯილდო - ღირსების მედალი გადასცა.
სახელმწიფო ჯილდო მერაბ გაფრინდაშვილს საქართველოში გეოლოგიის დარგის განვითარებისა და ამ სფეროში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის გადაეცა.
„მადლობა საქართველოს პრეზიდენტს ჩვენი ქვეყნისთვის გამორჩეულად საპატივცემულო ადამიანის, გეოლოგიის დარგის ღირსეული წარმომადგენლის, მერაბ გაფრინდაშვილის ღვაწლის დაფასებისთვის.
ბატონი მერაბი თითქმის ნახევარი საუკუნეა ამ სფეროს ემსახურება. მისი საქმიანობა არაერთ მნიშვნელოვან გადაწყვეტილებას და დარგის განვითარებაში შეტანილ განსაკუთრებულ  წვლილს უკავშირდება. ამასთან, მნიშვნელოვანია ისეთი დეფიციტური და სტრატეგიული მიმართულებების მხარდაჭერა და წახალისება, როგორიც გეოლოგიის სფეროა“, - განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა.
პრეზიდენტის სასახლეში გამართულ დაჯილდოების ცერემონიას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრ დავით სონღულაშვილთან ერთად, გარემოს ეროვნული სააგენტოს უფროსი ელენე ღუბიანური და მერაბ გაფრინდაშვილის ოჯახის წევრი ესწრებოდნენ.

President of Georgia Awards Merab Gaprindashvili the Medal of Honour for His Contribution to the Field of Geology
President of Georgia, Mr Mikheil Kavelashvili, upon the nomination of the Minister of Environmental Protection and Agriculture, awarded the State Medal of Honour to Mr Merab Gaprindashvili, Head of the Geology Department of the National Environmental Agency and Doctor of Geology.The state award was granted to Mr Merab Gaprindashvili for his outstanding contribution to the development of geology in Georgia.
“I would like to thank the President of Georgia for recognising the achievements of Merab Gaprindashvili — a highly respected individual and a distinguished representative of the field of geology in our country.
Mr Gaprindashvili has devoted nearly half a century to this field. His work is associated with numerous important decisions and a significant contribution to the development of the sector. At the same time, it is important to support and encourage such scarce and strategically important fields as geology,” stated the Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr David Songulashvili.
The award ceremony, held at the Presidential Palace, was attended by the Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr David Songulashvili, Head of the National Environmental Agency, Mrs Elene Ghubianuri, and members of Merab Gaprindashvili’s family.