დავით სონღულაშვილი: „მნიშვნელოვანია, რომ მოქალაქეებსა და ბიზნესს ჰქონდეს შესაძლებლობა, საჭირო სერვისები სწრაფად და ეფექტიანად მიიღონ“
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა, იმერეთის რეგიონში ვიზიტის ფარგლებში, ქალაქ ქუთაისში, მინერალური რესურსების ეროვნული სააგენტოს ახალი რეგიონული ოფისი გახსნა.მინისტრმა თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად მოწყობილი და აღჭურვილი შენობა დაათვალიერა. დავით სონღულაშვილი სააგენტოს თანამშრომლებსაც შეხვდა. მინისტრმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი კომფორტული გარემო კიდევ უფრო ეფექტიანს გახდის საქმიანობას და გაზრდის მომსახურების ხარისხს.
„დასავლეთ საქართველოში მინერალური რესურსების ეროვნული სააგენტოს ახალი რეგიონული ოფისის გახსნა წარმოადგენს მნიშვნელოვან ნაბიჯს სააგენტოს სერვისების ხელმისაწვდომობის გაზრდისა და რეგიონებში წიაღის სექტორის ეფექტიანი მართვის მიმართულებით. მნიშვნელოვანია, რომ მოქალაქეებსა და ბიზნესს ჰქონდეს შესაძლებლობა, საჭირო სერვისები ადგილზე, სწრაფად და ეფექტიანად მიიღოს. ჩვენი მიზანია, თანამედროვე მიდგომებისა და საუკეთესო პრაქტიკის დანერგვით შევქმნათ უფრო გამჭვირვალე, შედეგზე ორიენტირებული სერვისები, რომელიც თავსებადი იქნება გარემოსდაცვით სტანდარტებთან“,- განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.
ახალი რეგიონული ოფისის გახსნას, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრთან ერთად, მინისტრის მოადგილეები ლაშა ავალიანი და გიორგი წკრიალაშვილი, ქუთაისის მერი დავით ერემეიშვილი, მინერალური რესურსების ეროვნული სააგენტოს უფროსი აბელ აბესაძე, სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი ზურაბ გოზალიშვილი, სურსათის ეროვნული სააგენტოს უფროსი გიორგი იაკობაშვილი და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ.

David Songulashvili: “ It is essential to ensure that citizens and businesses are able to access the services they require in a timely, efficient, and seamless manner.”
During his visit to the Imereti Region, the Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr David Songulashvili, opened a new regional office of the National Agency of Mineral Resources in Kutaisi.The Minister toured the newly arranged and fully equipped facility designed in accordance with modern standards and met with the Agency’s staff. He emphasized that a comfortable working environment, aligned with contemporary requirements, will further enhance operational efficiency and improve the quality of service.
“The opening of a new regional office of the National Agency of Mineral Resources in Western Georgia represents an important step toward increasing the accessibility of the Agency’s services and ensuring more effective management of the mineral sector in the regions. It is essential to ensure that citizens and businesses have timely and efficient access to the services they require. We aim to establish more transparent and results-oriented services through the implementation of modern approaches and best practices, ensuring full compliance with environmental standards,” said Mr David Songulashvili.
The Deputies of the Minister, Mr Lasha Avaliani and Mr Giorgi Tskrialashvili, the Mayor of Kutaisi, Mr David Eremeishvili, the Head of the National Agency of Mineral Resources, Mr Abel Abesadze, the Director of the Rural Development Agency, Mr Zurab Gozalishvili, the Head of the National Food Agency, Mr Giorgi Iakobashvili, and representatives of local authorities attended the opening ceremony.