დავით სონღულაშვილი: „საქართველოსა და ყაზახეთს შორის ურთიერთობების გაძლიერება დადებითად აისახება მთლიანად რეგიონზე“
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი, საქართველოს პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძესა და მთავრობის წევრებთან ერთად, ყაზახეთის რესპუბლიკაში ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება.მინისტრის განცხადებით, ბოლო წლებში საქართველოსა და ყაზახეთს შორის თანამშრომლობა და ორმხრივი ურთიერთობები დინამიკურად ვითარდება, ხოლო მიმდინარე ოფიციალური ვიზიტი ამ თანამშრომლობას თვისობრივად ახალ ეტაპზე გადაიყვანს.
„კიდევ უფრო გააქტიურდება ეკონომიკური თანამშრომლობა და გაღრმავდება საქართველოსა და ყაზახეთს შორის ეკონომიკური კავშირები. ეს აისახება სხვადასხვა მიმართულებით, მათ შორის სოფლის მეურნეობის, ტრანსპორტის და ინვესტიციების სფეროებში. საერთო ჯამში, ეს პროცესი ორივე ქვეყნის ეკონომიკურ განვითარებას კიდევ უფრო შეუწყობს ხელს, ხოლო ორმხრივი ურთიერთობების შემდგომი გაძლიერება დადებითად აისახება მთლიანად რეგიონზე“,- განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.

David Songulashvili: “Strengthening Relations Between Georgia and Kazakhstan Will Have a Positive Impact on the Entire Region”
As part of the official visit of the Prime Minister of Georgia, Mr Irakli Kobakhidze, to Kazakhstan, the Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr David Songulashvili, is accompanying the Prime Minister on the visit.According to the Minister, cooperation and bilateral relations between Georgia and Kazakhstan have developed dynamically in recent years, and the current official visit will elevate this partnership to a new level.
“Economic cooperation will be further intensified, and the economic ties between Georgia and Kazakhstan will continue to deepen, which ultimately will have a positive impact across a range of sectors, including agriculture, transport, and investment. Overall, this process will further contribute to the economic development of both countries, while strengthening bilateral relations will have a positive impact on the region as a whole,” said Mr David Songulashvili.