ლევან დავითაშვილი UN FAO-ის წარმომადგენლებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი გაეროს სურსათის და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (UN FAO) წარმომადგენლებს შეხვდა.შეხვედრაზე მხარეებმა პროექტის AGRIS (Agricultural Integrated Survey) დეტალები განიხილეს. აღინიშნა, რომ გაეროს სურსათის და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციამ პროექტის განსახორციელებლად მსოფლიო მასშტაბით შერჩეულ ხუთ ქვეყანას შორის, რეგიონში საპილოტე ქვეყნად საქართველო დაასახელა. პროექტის ფარგლებში განხორცილდება ფერმერული მეურნეობების აღწერა, შემდგომი მონიტორინგი და მონაცემების ხარვეზის გასწორება.
მინისტრის განცხადებით, სტატისტიკური მონაცემების მოძიება და დამუშავება უაღრესად მნიშვნელოვანია აგრარული დარგის განვითარებისთვის. ლევან დავითაშვილმა გაეროს სურსათის და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციას აღნიშნული მიმართულებით აქტიური მხარდაჭერისათვის მადლობა გადაუხადა.
აღსანიშნავია, რომ პროექტი დაფინანსებულია „ბილ და მელინდა გეიტსის ფონდის“ მიერ და ამ ფონდის მიერ დაფინანსებული პირველი პროექტია საქართველოში.

Levan Davitashvili met with the UN FAO representatives
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili hosted the representatives of the United Nations Food and Agriculture Organization (UN FAO). At the meeting, the sides discussed the details of the project AGRIS (Agricultural Integrated Survey). The United Nations Food and Agriculture Organization named Georgia as a pilot country in the region among the five countries selected for the implementation of the project. Under the project, the description of agricultural farms, further monitoring and correction of data deficiencies will be implemented.
According to the Minister, searching and processing of statistical data is very important for the development of the agricultural sector. Levan Davitashvili thanked UN Food and Agriculture Organization for their active support.
It is noteworthy, that the project is funded by the "Bill and Melinda Gates Foundation" and is the first project funded by this fund in Georgia.