ლევან დავითაშვილი საფრანგეთის რესპუბლიკის სენატორს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი საფრანგეთის რესპუბლიკის სენატორს, რენე დანესს შეხვდა. შეხვედრაზე ლევან დავითაშვილმა სახელმწიფოს მხარდაჭრით აგრარულ დარგში არსებულ წინსვლასა და ახალ გამოწვევებზე, ასევე, გარემოს დაცვის სახელმწიფო პოლიტიკაზე ისაუბრა.
მინისტრმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ საქართველოში აგრარულ დარგს განვითარების დიდი პოტენციალი აქვს და, შესაბამისად, დარგი პრიორიტეტული მიმართულებაა.
საუბარი შეეხო სახელმწიფოს მიერ სოფლის მეურნეობის განვითრების მიზნით განხორციელებულ, მიმდინარე და დაგეგმილ ღონისძიებებს. ყურადღება კოოპერაციული მეურნეობების შექმნის, ასევე, აგრო და ეკოტურიზმის განვითარების პოტენციალსა და მნიშვნელობაზე გამახვილდა.

Levan Davitashvili met with the French Senator
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili met with the Senator of the Republic of France, René Danes. At the meeting, Levan Davitashvili has been focused on achievements and challenges faced by the agriculture sector, the Minister highlighted environmental issues and brought forward state policy on environmental protection.
Georgia has a great agricultural potential , therefore, agriculture is the top priority for the country -was stressed by the Minister.
Discussions included state measures comprising of ongoing, planned and implemented agricultural activities. The sides drew their attention to the development of cooperative farms and pointed out, that Georgia has a big potential in terms of the development of agro-ecotourism.