დღეის მდგომარეობით, მანდარინის ექსპორტმა 8,595 ტონა შეადგინა
მიმდინარე წლის 3 დეკემბრის მდგომარეობით, მანდარინის ექსპორტმა 8,595 ტონა შეადგინა. იმ ფაქტის გათვალისწინებით, რომ წელს ციტრუსის განსაკუთრებულად უხვი და ხარისხიანი მოსავალია, აქტიურად ხორციელდება ექსპორტი. ძირითადი საექსპორტო ქვეყნებად კვლავ რჩება რუსეთი, უკრაინა და სომხეთი, ასევე, ყირგიზეთი, ყაზახეთი, ბელორუსია, უზბეკეთი და ლატვია.მანდარინზე საბითუმო ფასი 0.40-დან 0.70 ლარამდეა.
საჭირო ინფორმაციის ოპერატიულად მისაღებად, ფუნქციონირებს საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ცხელი ხაზიც (1501).
25 ნოემბრიდან დაიწყო არასტანდარტული მანდარინის სუბსიდირების პროგრამა. აჭარის მთავრობის გადაწყვეტილებით, სამრეწველო გადამუშავების (არასტანდარტულ) 1 კგ სამრეწველო მანდარინზე 10 თეთრიანი თანადაფინანსება იქნება.

Today’s data reveals tangerine export to amount to 8,595 tons
According to the data of December 3, tangerine export amounted to 8,595 tons. Due to the abundant harvest, citrus export  will be increased to other countries. Russia, Ukraine and Armenia, as well as Kyrgyzstan, Kazakhstan, Belarus, Uzbekistan and Latvia remain as major exporting countries. The wholesale price on tangerines fluctuates from 0.40 to 0.70 GEL.
The hot line of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (1501) is operated in the center, where all interested persons can get the necessary information. Non-standard and poor quality tangerines subsidize program is launched from November 25. Under the decision of the Government of Adjara, state will pay 10 tetri subsidy for one kg of non-standard poor quality tangerines.