საქართველოში ნარინჯისფერი რთველი დასკვნით ფაზაში შედის
20 დეკემბრის მონაცემებით, მანდარინის ექსპორტმა 19,496 ტონა შეადგინა. გასულ წელს, ამავე პერიოდში ექსპორტირებული 16,169 ტონა იყო.
წლევანდელი მოსავალი ერთ-ერთი საუკეთესოა, რაც ექსპორტის მეტ შესაძლებლობას იძლევა. ძირითად საექსპორტო ქვეყნებად კვლავ რჩება რუსეთი (12,508 ტ) და უკრაინა (4,200 ტ), ასევე სომხეთი (2,269 ტ), ყაზახეთი (138), ბელორუსია (80 ტ.), ყირგიზეთი (60 ტ), ლატვია (40 ტ), ყაზახეთი (138 ტ).
მანდარინზე საბითუმო ფასი 0.50-დან 0.80 ლარამდეა.
საჭირო ინფორმაციის ოპერატიულად მისაღებად, ფუნქციონირებს საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინსიტროს ცხელი ხაზიც (1501).

According to the data of December 20, tangerine export amounted to 19,496 tons, however, the export of tangerine amounted to 16,169 in the same period of the previous year.This year we enjoy an abundant harvest, which gives us more opportunities to increase citrus export to different countries. The list of major export countries include Russia (12,508 t) and Ukraine (4,200 t), Armenia (2,269 t), Kazakhstan (138), Belarus (80 t), Kyrgyzstan (60 t), Latvia (40 t), Kazakhstan 138 t).
The wholesale price on tangerines fluctuates from 0.50 to 0.80 GEL.
The hot line of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (1501) is operated in the center, where all intereseted persons can get the necessary information.