ხელისუფლების წარმომაადგენლებმა არხოტისა და შატილის ხეობის მოსახლეობას საახალწლო საჩუქრები ჩაუტანეს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი თემურ კეკელიძე და მცხეთა-მთიანეთის სახელმწიფო რწმუნებული შალვა კერესელიძე შატილისა და არხოტის ხეობებს ესტუმრნენ. მათ ადგილობრივ მცხოვრებლებს, რეინჯერებსა და მესაზღვრეებს დამდეგი შობა-ახალი წელი მიულოცეს და საახალწლო ნობათი და საჩუქრები გადასცეს.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა სასაზღვრო სექტორი „შატილი“ მოინახულა, მესაზღვრეებს სამსახურისთვის მადლობა გადაუხადა, წარმატებული წელი უსურვა და აღნიშნა, რომ მესაზღვრეების პირობების გაუმჯობესება მომდევნო წელს კვლავ მთავარი პრიორიტეტი იქნება.
სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენით, ხელისუფლების წარმომადგენლებმა მოსახლეობას თურქეთის, აშშ-ის, საფრანგეთის, იტალიიას, იაპონიის, ლიტვის, უნგრეთის და ნიდერლანდების სამეფოს მიერ გამოგზავნილი საჩუქრებიც ჩაუტანეს.
სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი შატილის სკოლა-პანსიონის მასწავლებლებსაც მოემსახურა და ისინი შატილიდან თბილისში გადმოიყვანა. არხოტისა და შატილის ხეობებში სასაზღვრო პოლიციის უფროსის პირველი მოადგილე კახაბერ ჩიქოვანი და დუშეთის მუნიციპალიტეტის მერი ზურაბ სეხნიაშვილი იმყოფებოდნენ.
სინქრონები: ლევან დავითაშვილი - გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი; თემურ კეკელიძე - შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი

Members of Georgian Government brought Christmas Gifts to the residents of Arkhoti and Shatili Gorges
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili, Head of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs, Temur Kekelidze and Mtskheta-Mtianeti State Representative, Shalva Kereselidze visited Shatili and Arkhoti gorges. They congratulated local residents, rangers and border guards on coming Christmas and New Year and delivered New Year gifts to them.
The Head of the Border Police visited border sector "Shatili", he thanked border guards for performing their duties honestly and faithfully and wished them a successful year. Temur Kekelidze noted, that, improving conditions for border guards will be a key priority for Georgian government next year.
Different countries including Turkey, US, France, Italy, Japan, Lithuania, Hungary and Netherlands sent presents for the residents of Arkhoti and Shatili gorges. The government officials flied on the helicopter of Georgia's Border Police to deliver Christmas Gifts.
The helicopter of the Border Police served teachers of Shatili boarding school and took them to Tbilisi. The first Deputy Chief of the Border Police, Kakhaber Chikovani and Mayor of Dusheti Municipality, Zurab Sekhniashvili visited Arkhoti and Shatili gorges.