გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერით, „ქართული რძის“ ნიშნის პრეზენტაცია გაიმართა
შეხვედრაში მონაწილეობა რძის პროდუქტების მწარმოებელმა 70-მდე კომპანიამ, შესაბამისი სამთავრობო სტრუქტურების, სუპერმარკეტების, აგრარული ბაზრებისა და სექტორის ასოციაციების წარმომადგენლებმა მიიღეს.
„ქართული რძის“ ნიშანი იმ პროდუქტებს მიენიჭება, რომელიც მხოლოდ ქართული ნედლი რძით დამზადდება და მის შემადგენლობაში არ იქნება რძის ფხვნილი, ან მცენარეული ცხიმი.
„ქართული რძის“ ნიშნის გამოყენება ქართული ნედლი რძით წარმოებული პროდუქტის პოპულარიზაციას შეუწყობს ხელს. მსგავსი ინიციატივები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნაში ძალიან პოპულარულია. ჩვენთვის განსაკუთრებით მისასალმებელია, რომ ეს მწარმოებელთა კერძო ინიციატივაა. მოკლე ხანში ჩვენ გვექნება სამინისტროს მიერ შემუშავებული ხარისხის ნიშნების პრეზენტაცია, სადაც საზოგადოებას დეტალურად გავაცნობთ კონკრეტული ნიშნების მნიშვნელობას. ყველა ნაბიჯი, რომელიც ხარისხზეა ორიენტირებული, ხელს უწყობს სანდოობის ზრდას და ხარისხიანი პროდუქციის პოპულარიზაციას“, - განაცხადა ლევან დავითაშვილმა.
„ქართული რძის“ ნიშანის პრეზენტაციის ორგანიზატორები იყვნენ შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტო და მერსის ქორფსის პროექტი „კავკასიის ალიანსების პროგრამა“ (ALCP).
ბიზნესოპერატორებსა და დაინტერესებულ პირებს „ქართული რძის“ ნიშნის შესახებ დეტალური ინფორმაციის მიწოდებას მარკეტინგული კომპანია GMA უზრუნველყოფს

The Presentation of the "Georgian Milk" new mark was held with the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture
About 70 companies producing dairy products along with the representatives of relevant governmental structures, supermarkets, agrarian markets and sector associations participated in the meeting.
Products made from natural / raw milk not containing milk powder or any other vegetable oil will be given the mark of ‘Georgian Milk.
It is noteworthy, that "Georgian milk" mark will promote the popularity of Georgian raw milk products in various markets. Similar initiatives are very popular in different countries around the world. We welcome to this private initiative taken by diary producers. In a short time we will have a presentation on the  quality signs developed by the Ministry, where we will provide a detailed information on the importance of specific signs. Moreover, each step taken to improve the quality performance will contribute to increase credibility and promote quality products "- said Levan Davitashvili.
The organizers of the presentation of "Georgian Milk" mark were Swiss Development and Cooperation Agency and Mercy Corps Georgia project "Caucasus Alliance Program" (ALCP).
Marketing Company GMA provides detailed information on "Georgian milk" mark to business operators and interested persons.