22 მარტი, წყლის რესურსების საერთაშორისო დღეა
ამ დღესთან დაკავშირებით სასტუმრო „ბილთმორ თბილისში“ „საქართველოში წყლის რესურსების მართვის პოლიტიკა და მდგრადის განვითარების მიზანი“ კონფერენცია გაიმართა, რომელსაც გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ნინო თანდილაშვილი ესწრებოდა,
მინისტრის მოადგილემ კონფერენცაზე მოწვეულ სტუმრებს სიტყვით მიმართა.
მხარეებმა „ წყლის კანონპროექტი“ საქართველოსა და ევროკავშირს შორის ასოცირების შეთანხმებით აღებულ ვალდებულებები და საქართველოში მდგრადი განვითარების მე-6 მიზნის განხორციელების მიმდინარეობა განიხილეს. ასევე წყლის მდგრადი მარტის მიმართულებით გასატარებელი რეფორმების აუცილებლობაზე იმსჯელეს.
წყლის რესურსების დაცვის საერთაშორისო დღე, მსოფლიოს მასშტაბით 1993 წლიდან აღინიშნება და მის ფარგლებში მრავალი გარემოსდაცვითი აქტივობები ტარდება. 2019 წლის წყლის რესურსების დაცვის დღე აღინიშნება მოწოდებით: „არავინ დარჩება მიღმა"
კონფერენცია საქართველოს მწვანეთა მოძრაობა/დედამიწის მეგობრები-საქართველოს, „წყლის გლობალური პარტნიორობა“ და შვედეთის კურსდამთავრებულთა ქსელის-საქართველოში ორგანიზებით ჩატარდა, რომელსაც შვედეთის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოსა და სომხეთში ულრიკ ტიდესტრო, სამათავრობო და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები და ექსპერტები ესწრებოდნენ.

March 22 -International Water Day
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture,  Nino Tandilashvili attended the conference "Water Resource Management Policy in Georgia and Sustainable Development Goals" in the hotel ‘’Biltmore Tbilisi".
The Deputy Minister addressed invited guests. The participants discussed the draft law on Water Resources, Georgia's commitments under the EU-Georgia Association Agreement (AA), implementation of the SDG 6, and underlined the importance of implementing reforms in the sustainable management of water resources.
The International Day for Water Resources is celebrated worldwide since 1993 embracing a number of environmental activities. This year’s theme is ‘’Leaving no one behind’’.
The conference was organized by the Greens Movement of Georgia / Friends of the Earth-Georgia, the Global Water Partnership and the Swedish Graduates Network in Georgia, which was attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden to Georgia and Armenia, Ulrich Tidestrom, representatives of Government and NGOs and experts.