ლევან დავითაშვილმა იაპონიის ელჩთან გამოფენის „საქართველო – ღვინის სამშობლო” მიმდინარეობის საკითხები განიხილა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი იაპონიის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში ტადაჰარუ უეჰარას შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა იაპონიის დედაქალაქ ტოკიოში გამოფენის „საქართველო – ღვინის სამშობლო” მნიშვნელობა და მიმდინარეობის საკითხები განიხილეს.
მინისტრმა მადლობა გადაუხადა ელჩს მხარდაჭერისთვის და აღნიშნა, რომ გამოფენამ საქართველოს, როგორც ღვინის სამშობლოს ცნობადობის ზრდას განსაკუთრებულად შეუწყო ხელი.
როგორც ტადაჰარუ უეჰარამ აღნიშნა, იაპონიაში ქართულ ღვინოზე მოთხოვნა გაზრდილია, რაც მნიშვნელოვანია ღვინის ექსპორტის სტიმულირების თვალსაზრისით.

"Georgia – Homeland of Wine" Exhibition related issues to discuss by the Minister and the Ambassador of Japan
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to Georgia Tadaharu Uehara.
The importance of the exhibition "Georgia – Homeland of Wine" held in Tokyo, Japan was discussed at the meeting. The Minister thanked the Ambassador for the support and noted, that  above mentioned exhibition has significantly contributed to the increase of awareness of Georgian wine abroad.
According to Tadahar Uehara, the demand for Georgian wines has been increased, which rather stimulates the growth of wine export in Japan.