ლევან დავითაშვილი ლატვიის ელჩს ინგრიდა ლევრენცეს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი საქართველოში ლატვიის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს ინგრიდა ლევრენცეს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა დაადასტურეს ორ ქვეყანას შორის მრავალწლიანი მეგობრული და პარტნიორული ურთიერთობების არსებობა და სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების, ასევე, სხვადასხვა მიმართულებით გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობაზე იმსჯელეს.
ელჩმა აღნიშნა, რომ ქართული რძის პროდუქტი მაღალი ხარისხით გამოირჩევა და მასზე მოთხოვნა დიდია. ორ ქვეყანას შორის სავაჭრო - ეკონომიკური ურთიერთობების კუთხით, მხარეებმა განიხილეს ის სფეროები, სადაც თანამშრომლობის პერსპექტივები არსებობს. განსაკუთრებით აღინიშნა რძის ნაწარმის, ღვინის, ბოსტნეულისა და მინერალური წყლების ექსპორტის გაზრდის შესაძლებლობა ბალტიისპირეთის ქვეყნებში.
ლევან დავითაშვილმა ყურადღება გარემოსდაცვითი კუთხით კანონმდებლობის შემუშავების მიმდინარეობის საკითხზე გაამახვილა და აღნიშნა, რომ ამ მიმართულებით ლატვიის გამოცდილებისა გაზიარება მნიშვნელოვანია.
შეხვედრაზე აღინიშნა, იმ პროექტების მნიშვნელობის შესახებაც, რომელსაც საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო მეწარმეებისა და ფერმერების მხარდაჭერისთვის ახორციელებს.

Levan Davitashvili met with the Ambassador of Latvia, Ingrida Levrence
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Latvia to Georgia, Ingrida Levrence.
At the meeting, the sides confirmed multi-year friendship and partnership between the two countries and underlined the importance of further deepening cooperation and sharing experience in different fields.
Georgian dairy products to have good quality and highly demanded was mentioned by the Ambassador at the meeting. Under the frame of the trade and economic relations between the two countries, the sides discussed specific areas for further cooperation and underlined the growth opportunities and export potential of Georgian products in the Baltic countries including dairy, wine, vegetable and mineral water.
Levan Davitashvili underlined the importance of the development of environmental legislation and noted, that sharing of Latvia's experience is important in this regard.
The importance of projects implemented by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia to support entrepreneurs and farmers was also stressed at the meeting.