ნინო თანდილაშვილი: საქართველოსა და ევროკავშირს შორის ასოცირების შესახებ შეთანხმებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულება უმნიშვნელოვანესი საკითხია
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ ნინო თანდილაშვილმა ევროკავშირის საჯარო სამსახურის დაძმობილების პროექტის „სამრეწველო დაბინძურებისა და საფრთხეების სფეროში ევროკავშირის გარემოსდაცვითი კანონმდებლობასთან დაახლოება და მისი იმპლემენტაცია“ დასკვნით ღონისძიებაზე მოწვეულ სტუმრებს სიტყვით მიმართა.
მინისტრის მოადგილემ მადლობა გადაუხადა ევროკავშირს გარემოსდაცვითი მიმართულებით განხორციელებული რეფორმირების პროცესში მხარდაჭერისთვის.
„მოგეხსენებათ, საქართველოსა და ევროკავშირს შორის ასოცირების შესახებ შეთანხმებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულება უმნიშვნელოვანესი საკითხია, რაც რთული იქნება საუკეთესო ევროპული პრაქტიკის გაზიარების გარეშე. ჩვენ, აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, მნიშვნელოვანი ცოდნა და გამოცდილება შევიძინეთ. შესაბამისად, თვალსაჩინოა პროგრესიც და ვფიქრობ, მომავალშიც გავაგრძელებთ ეფექტიან თანამშრომლობას“, - განაცხადა ნინო თანდილაშვილმა.
ღვინის ეროვნული სააგენტოს მუზეუმში გამართულ შეხვედრას საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის კავშირის, ენერგიის, გარემოს დაცვისა და კლიმატის ცვლილებების სექტორის კოორდინატორმა, ალექსანდრე დარასი,  ევროკავშირის წევრ სახელმწიფოთა კონსორციუმის (ესპანეთი - გარემოსა და სივრცითი დაგეგმვის გალიციის რეგიონული სამინისტრო - CMAOT,  ნიდერლანდები - ინფრასტრუქტურისა და გარემოს სამინისტრო, ჰოლანდიური ცოდნის ცენტრი - Infomil, ჩეხეთის რესპუბლიკის გარემოსდაცვითი ინფორმაციის სააგენტო- CENIA)  და შესაბამისი უწყებების  წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Nino Tandilashvili: Implementation of commitments taken under the Association Agreement between Georgia and European Union is crucial
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Nino Tandilashvili addressed the guests invited at the final event of the EU Twinning project in Georgia ‘’ Approximation and implementation of the EU environmental ‘acquis’ in the fields of industrial pollution and industrial hazards’’.
The Deputy Minister expressed appreciation to the representatives of the EU for supporting the reforms in the field of environment.
"The fulfillment of obligations taken under the Association Agreement between Georgia and the European Union is of utmost importance. The commitments will be difficult to fulfill without sharing best European practices. We have acquired significant knowledge and experience within the project. Consequently, progress is visible and I think we will continue effective cooperation in the future as well "said Nino Tandilashvili.
Alexandre Darras, Sector Coordinator on Connectivity, Energy, Environment & Climate Change at the Delegation of the European Union to Georgia, representatives of Spain - Ministry of Environment and Spatial Planning, CMAOT, Netherlands - Ministry of Infrastructure and Environment, Dutch Knowledge Center - Infomil, CENIA, Czech Environmental Information Agency)and representatives of relevant departments attended the event at the National Wine Agency.