ლევან დავითაშვილი ახალგაზრდა ფერმერებს შეხვდა
შეხვედრაზე მინისტრმა ფერმერების შეკითხვებს უპასუხა და ხაზგასმით აღნიშნა უშუალო კომუნიკაციის მნიშვნელობის და საჭიროების შესახებ.
საუბარი შეეხო სოფლის მეურნეობის დარგის განვითარებისთვის მნიშვნელოვან საკითხებს, მათ შორის, ყურადღება დარგობრივი განათლების მნიშვნელობაზე, სერვისების გაუმჯობესებასა და საგრანტო დახმარებების საჭიროებაზე გამახვილდა.
შეხვედრაზე მინისტრმა ისაუბრა სოფლის მეურნეობის დარგის განვითარების ხელშემწყობი პროექტების შესახებ და ახალგაზრდა ფერმერებს არსებულ პროექტებში განხორციელებული ცვლილებების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია.
როგორც ლევან დავითაშვილმა აღნიშნა, სოფლის მეურნეობის დარგის განვითარებაში ასოციაციებს მნიშვნელოვანი როლი აქვთ და ფერმერთა ასოციაციას აქტიური თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.
ახალგაზრდა ფერმერებთან შეხვედრა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში საქართველოს ფერმერთა ასოციაციის ორგანიზებით გაიმართა.
შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი, ფერმერთა ასოციაციის თავმჯდომარე ნინო ზამბახიძე და მეცხვარეთა ასოციაციის თავმჯდომარე ბექა გონაშვილი ესწრებოდნენ.

Levan Davitashvili met with younger farmers
Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili held a meeting with younger farmers.
At the meeting, the Minister underlined the importance and urgent need for immediate communication and answered all questions posed by farmers.
The participants discussed important issues, related to the projects to support the development of agriculture sector, importance of sectoral education, improvement of services and grants, moreover, the Minister provided young farmers with the changes made in the existing projects.
Levan Davitashvili noted, that associations play an important role in the development of the agricultural sector and thanked farmers association for their active cooperation.
The Farmers Association organized the meeting with young farmers, which was held at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.
The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture Giorgi Khanishvili, Chairman of Farmers Association, Nino Zambakhidze and Chairman of Sheep Breeders Association, Beka Gonashvili attended the meeting.