ლევან დავითაშვილი LEADx Change პროგრამის გამარჯვებულებს შეხვდა
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა LEADx Change პროგრამის გამარჯვებულებს უმასპინძლა.
LEADx Change გლობალური ინიციატივაა ახალგაზრდა ლიდერებისთვის შავი ზღვის ფართო რეგიონის ქვეყნებიდან, რომლებიც საჯარო, კერძო, სამოქალაქო, მედია და აკადემიურ სფეროებში საქმიანობენ.
სტუმრები 8 ქვეყნიდან, მათ შორის, იტალიიდან, ბრაზილიიდან, უკრაინიდან, პოლონეთიდან, მოლდოვადან, აზერბაიჯანიდან, სომხეთიდან და რუმინეთიდან ჩამოვიდნენ. ისინი საქართველოს, როგორც ევროპისა და აზიის დამაკავშირებელ ქვეყნას და მის გეოპოლიტიკურ პოტენციალს გაეცნენ.
LEADx Change პროგრამის გამარჯვებულები ღვინის ეროვნულ სააგენტოს ეწვივნენ, სადაც სააგენტოში არსებული ღვინის მუზეუმი დაათვალიერეს და ქვევრის ღვინო დააგემოვნეს.
ლევან დავითაშვილმა სტუმრებს ქართული ღვინის ტრადიცია გააცნო და დარგის განვითარებასა და პერსპექტივებზე ესაუბრა.
LEADx Change პროგრამის გამარჯვებულები საქართველოში ფლეტჩერის დიპლომატიის და სამართლის სკოლის მაგისტრის, ზვიად არძიმბაიას ინიციტივით ჩამოვიდნენ.
LEADx Change-ს ორგანიზებას უწევს ტაფტის ფლეტჩერის სამართლისა და დიპლომატიის სკოლა, ომისა და მშვიდობის გაშუქების ინსტიტუტი (IWPR) და საქართველოს გაეროს ასოციაცია (UNAG).

Meeting with the Winners of the LEADx Change Program
Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Levan Davitashvili hosted the winners of the LEADx Change Program.
LEADx Change is a global initiative for young leaders and change-makers in security, policy, media, civil society, tech, academic fields and private sectors from the wider Black Sea area.
The guests arrived from 8 countries, including Italy, Brazil, Ukraine, Poland, Moldova, Azerbaijan, Armenia and Romania. They increased awareness about Georgia as a country connecting Europe and Asia and got familiar with its geopolitical potential.
The winners of the LEADx Change Program visited National Wine Agency, wine museum and tasted Georgian kvevri wine. Levan Davitashvili provided comprehensive information to visitors about Georgian traditional Qvevri wine-making method and drew his attention to the development of wine sector and future outlooks.
The winners of the LEADx Change program arrived in Georgia by the initiative of Master of Arts in Law and Diplomacy in Fletcher School, Zviad Ardzimbaia.
LEADx Change is organized by Fletcher School of Law and Diplomacy at Tufts University, Institute for War and Peace Reporting (IWPR) and UN Association of Georgia – UNAG.