გაეროს კლიმატის ცვლილების ჩარჩო კონვენციისადმი საქართველოს “პირველი ორწლიური განახლებული ანგარიში"
პროექტის მიზანი იყო ქვეყნის დახმარება კლიმატის ცვლილების ფაქტორის გათვალისწინებაში ეროვნული და რეგიონალური განვითარების პოლიტიკაში უწყვეტი ინსტიტუციური და ტექნიკური შესაძლებლობების გაძლიერების პროცესით, რომელიც ნაწილობრივ ინიცირებულია და დადასტურებულია ეროვნულ შეტყობინებებში.
პროექტის შუალედური მიზანი იყო ქვეყნის დახმარება კონვენციის მხარეთა კონფერენციისათვის წარსადგენად პირველი ორწლიური განახლებული ანგარიშის მომზადებაში, რათა მოხდეს კონვენციის 1/CP.16 გადაწყვეტილებით (პარაგრაფი 60), 2/CP.17გადაწყვეტილებითა (პარაგრაფი 41) და მისი დანართი III-ით გათვალისწინებული ვალდებულების შესრულება.

Improving Forest Law Enforcement and Governance in the European Neighbourhood Policy East Countries and Russia (ENPI FLEG II) )
The goal of the project is to assist the country in mainstreaming and integration of climate change consideration into national and sectoral development policies by giving continuity to the institutional and technical capacity strengthening process, partly initiated and sustained by the National Communications.
The immediate objective of the project is to assist the country in the preparation and submission of its First Biennial Update Report to the Conference of the Parties to the UNFCCC for the fulfilment of its obligations to the Convention under decision 1/CP.16 (paragraph 60) and decision 2/CP.17 (paragraph 41) and it’s Annex III.