სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივებისათვის კენკროვანი კულტურების შესანახი მაცივრების თანადაფინანსების პროგრამა
თუ წარმოადაგენთ სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივს და სააგენტოს მიერ განხორციელებული პროექტების/პროგრამების ფარგლებში გაშენებული გაქვთ ლურჯი მოცვის ან/და მაყვლის ან/და ჟოლოს ბაღი  შესაძლებლობა გაქვთ თანადაფინანსება მიიღოთ კენკროვანი კულტურების შესანახი მაცივრების მოწყობისთვის.
პროგრამის ფარგლებში განაცხადები მიიღება ელ.ფოსტის საშუალებით: document@rda.gov.ge  ან სოფლის განვითარების სააგენტოს ცენტრალურ ოფისსში და რეგიონულ სამსახურების და საინფორმაციო-საკონსულტაციო ცენტრებში.
„სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივებისათვის კენკროვანი კულტურების შესანახი მაცივრების თანადაფინანსების სახელმწიფო პროგრამის“ მიზანს წარმოადგენს სასოფლო-სამეურნეო კოოპერაციის ხელშეწყობა და ა(ა)იპ - სოფლის განვითარების სააგენტოს მიერ განხორციელებული პროექტების/პროგრამების ფარგლებში გაშენებული კენკროვანი კულტურების ბაღებიდან მიღებული მოსავლის აგროტექნოლოგიური სტანდარტების დაცვით შენახვის უზუნველყოფა.
პროგრამის ამოცანაა სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების თანადაფინანსების გზით კენკროვანი კულტურების შესანახ მაცივრებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდა.

State Co-financing Program of Refrigerated Storage Facilities for Berry Crops of Agricultural Cooperatives
If you represent an agricultural cooperative and have planted a blueberry and/or blackberry and/or raspberry garden within the framework of the projects/programs implemented by the agency, you have the opportunity to receive co-financing for the arrangement of refrigerators for storage of berry crops.
Application under the Program is accepted by e-mail: document@rda.gov.ge or at the central office of the Rural Development Agency and information-consulting centers of regional services.
Purpose and objective of the Program
The purpose of the "State Co-financing Program of Refrigerated Storage Facilities for Berry Crops of Agricultural Cooperatives" is to promote agricultural cooperation and to ensure that storaging harvest from berry crops grown from orchards within the framework of projects/programs implemented by the Rural Development Agency is in compliance with agro-technological standards.
The objective of the Program is to enhance the availability of the refrigeratos for the cold storage of berry crops through co-financing of agricultural cooperatives.
The Program is implemented by the Rural Development Agency.
The implementation of the Program is coordinated by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.