გადამამუშავებელი და შემნახველი საწარმოების თანადაფინანსების პროექტი
თუ გსურთ გადამამუშავებელი ან შემნახველი საწარმოს შექმნა შესაძლებობა გაქვთ მიიღოთ სახელმწიფო თანადაფინანსება.
პროექტი ინიცირებულია საქართველოს გარემოს დაცვის და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ და ახორციელებს სოფლის განვითარების სააგენტო.
პროექტი მოიცავს ორ კომპონენტს:
• გადამამუშავებელი საწარმოების თანადაფინანსების კომპონენტი.
• შემნახველი საწარმოების თანადაფინანსების კომპონენტი.
გადამამუშავებელი საწარმოების კომპონენტში განაცხადები მიიღება 2025 წლის 29 აპრილის 12 საათიდან 2025 წლის 13 მაისის 18:00 საათამდე
შემნახველი საწარმოების კომპონენტში განაცხადები მიიღება  2025 წლის 15 მაისის 12 საათიდან და გაგრძელდება შესაბამისი ბიუჯეტის (5,000,000 ლარი) ამოწურვამდე

Co-financing of Processing and Storage Enterprises
In case You want to establish processing or storage enterprise, you can receive the state co-financing.
The Project is initiated by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and is implemented by the Rural Development Agency of Georgia.
The Project consists of two components:
• Co-financing component for processing enterprises;
• Co-financing component for storage enterprises.
Receiving applications for the processing enterprises component will begin on April 29, 2025, at 12:00 and end on May 13, 2025, at 18:00
Receiving applications for the storage enterprises component will begin on May 15, 2025, at 12:00 and will continue until the allocated budget (5,000,000 GEL) is fully used