საკონსულტაციო მომსახურება ინტერესის გამოხატვის მოთხოვნა სოფლის მეურნეობის განვითარების საერთაშორისო ფონდი (IFAD) მერძევეობის დარგის მოდერნიზაციის და ბაზარზე წვდომის (DIMMA) პროგრამა
სოფლის მეურნეობის განვითარების საერთაშორისო ფონდის (IFAD) მიერ დაფინანსებული მერძევეობის დარგის მოდერნიზაციის და ბაზარზე წვდომის (DiMMA) პროგრამა იწვევს სათანადო გამოცდილების მქონე ადგილობრივ პირებს შემდეგი პოზიციების მიმართ ინტერესის გამოსახატავად:
5 საველე ფასილიტატორი (ადგილობრივი ინდივიდუალური პირები) შემდეგი რეგიონებისთვის:
1) კახეთი - 2 საველე ფასილიტატორი
2) ქვემო ქართლი - 2 საველე ფასილიტატორი
3) რაჭა-ლეჩხუმი - 1 საველე ფასილიტატორი
საველე ფასილიტატორები (შემდეგ „კონსულტანტი“) მომსახურებას გაუწევენ მერძევეობის დარგის მოდერნიზაციის და ბაზარზე წვდომის (DiMMA) პროგრამას, რომლის მიზანია სოფლად ეკონომიკური განვითარება და მოსახლეობის სიღარიბის შემცირება საქართველოში კონკურენტუნარიანი, დივერსიფიცირებული, მოქნილი და მდგრადი მერძევეობის დარგის მოდერნიზაციის და ჩამოყალიბების ხელშეწყობის გზით.
DiMMA პროგრამა ექვსი წლის განმავლობაში განხორციელდება 2019 წლიდან დაწყებული. პროგრამის მთლიანი ღირებულება 46.9 მილიონ ევროს შეადგენს. საქართველოს გარემოს დაცვის და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო იქნება წამყვანი განმახორციელებელი უწყება, რომელიც პროექტის განმახორციელებელი ერთეულის ფუნქციას ასრულებს. პროექტის განხორციელების და საველე დონეზე კოორდინირების პასუხისმგებლობა დაეკისრება იმავე გუნდს, რომელიც ახორციელებს IFAD-ის დაფინანსებულ სოფლის მეურნეობის პროექტებს საქართველოში.
DiMMA პროგრამა ხორციელდება ექვს მეზობელ რეგიონში: იმერეთში, სამეგრელო-ზემო სვანეთში, სამცხე-ჯავახეთში, კახეთი, ქვემო ქართლი და რაჭა-ლეჩხუმი. ღირებულების ჯაჭვის სამი კატეგორიის მონაწლეები მიირებენ სარგებელს ამ პროგრამიდან: (i) რძის მცირე მწარმოებლები, როგორც პროგრესული, ასევე ბაზრის მიმართ მოწყვლადი; (ii) მეურნეობის დონეზე მომსახურების პროვაიდერები, რომლებიც სპეციალიზირებულ მომსახურებას უწევენ და წარმოებისთვის საჭირო მასალებს აწვდიან რძის მწარმოებლებს და (iii) რძის შემსყიდველები, რომლებიც საბაზრო კავშირებს დაამყარებენ რძის მწარმოებლებთან. რძის არაკომერციული მწარმოებელი ოჯახური მეურნეობებიც მიიღებენ სარგებელს არამოპოვებითი საქმიანობის საპილოტე პროექტებიდან, რომლებიც ხელს უწყობს საძოვრების აღდგენას და იმ მცირე საწარმოებში დასაქმებიდან, რომლებსაც პროგრამა გაუწევს დახმარებას. თითოეული ამ კატეგორიის ფარგლებში DiMMA პროგრამა განსაკუთრებულ ყურადღებას დაუთმობს ქალების და ახალგაზრდების ჩართულობას.
DiMMA პროგრამას ორი მთავარი და ერთმანეთთან დაკავშირებული ტექნიკური კომპონენტი აქვს: (i) რძის და რძის პროდუქტების ღირებულების ჯაჭვის განვითარება და (ii) ინსტიტუციური და საორგანიზაციო განვითარება.
რძის და რძის პროდუქტების ღირებულების ჯაჭვის განვითარების კომპონენტის მიზანია რძის და რძის პროდუქტების ღირებულების ჯაჭვის ინოვაციების და ამ ჯაჭვის მონაწილეთა პოტენციალის განვითარება რძის წარმოების გაუმჯობესების, რძის უვნებლობის, რეალიზაციის და მომგებიანობის უზრუნველსაყოფად სამიზნე ოჯახებისთვის. რძის შემსყიდველები მიიღებენ დახმარებას პროგრამის ფართობზე რძის შესყიდვის გაფართოების და რძის პროდუქტების მიწოდების ჯაჭვის განვითარების მიზნით. 4-P (სახელმწიფო და კერძო სექტორები, მწარმოებლები, პარტნიორობა) მიდგომის საფუძველზე რძის შემსყიდველებს (მათ შორის გადამამუშავებელ საწარმოებს) და სამიზნე საოჯახო მეურნეობებს შორის ჩამოყალიბდება მომგებიანი კავშირები.
ინსტიტუციური და საორგანიზაციო განვითარების კომპონენტი მოაგვარებს ინსტიტუტების სისუსტით გამოწვეული წარმოების და მარკეტინგის შემაფერხებელ ლოკალურ გამოწვევებს, ხელს შეუწყობს დიალოგს მერძევეობის დარგის მონაწილე მხარეებს შორის და მათ ჩართვას სტრატეგიულ დიალოგში. საზოგადოების მობილიზაციის მიზნით პროგრამა გამოიყენებს კლასტერული განვითარების მიდგომას და ექვს სამიზნე რეგიონებში განისაზღვრება მერძევეობის კლასტერები, როგორც ეკონომიკურ-გეოგრაფიული ერთეული, რომელიც მოიცავს რძის წარმოებას, რძის შემგროვებელ ცენტრებს და ღირებულების ჯაჭვის სხვა მონაწილეებს, რომელთანაც დაკავშირებული არიან რძის მწარმოებლები და გადამამუშავებლები. პროგრამა გაუწევს დახმარებას ფერმერთა ორგანიზაციებს, განსაკუთრებით საძოვრების მომხმარებელთა ასოციაციებს.
DiMMA პროგრამის მიზანია მინიმუმ 6,740 მცირე ფერმერის შემოსავლების გაზრდა. მათგან 4,220 დაკავშირებული იქნება რძის და რძის პროდუქტების ღირებულების ჯაჭვთან რძის შემსყიდველებთან პარტნიორობის საშუალებით; 370 მათგანი დასაქმდება მცირე საწარმოებში პროგრამის ფართობზე; 250 ახალგაზრდა დაიწყებს არამოპოვებით საქმიანობას, რომელიც ხელს შეუწყობს საძოვრების აღდგენას და 1,900 მიიღებს სარგებელს საძოვრების პროდუქტიულობის ამაღლებიდან. აღნიშნულის გარდა, DiMMA პროგრამა ხელს შეუწყობს 117 მცირე საწარმოს განვითარებას (75 რძის შემსყიდველები და 42 მეურნეობის დონეზე მომსახურების პროვაიდერები) და პროგრამის ფართობზე შეიქმნება დღეში 240 ტონა რძის გადამამუშავებელი საწარმოო სიმძლავრეები; კლიმატის ცვლილებისადმი მდგრადი მართვა განხორციელდება 9,500ჰა-ზე და საძოვრების მისადგომობა გაუმჯობესდება 300კმ გზების რეაბილიტაციის შედეგად.
საველე ფასილიტატორები იმუშავებენ რეგიონული კოორდინატორების (თითო კოორდინატორი რეგიონში) უშუალო ზედამხედველობის ქვეშ. თითოეული საველე ფასილიტატორი იმოქმედებს, როგორც DiMMA პროექტის განმახორციელებელი გუნდის წარმომადგენელი ველზე. ის განახორციელებს ყოველდღიურ საქმიანობას ლოკალურ/მუნიციპალიტეტის დონეზე, კოორდინირებას გაუწევეს პროგრესული რძის მწარმოებლების მეურნეობებში გამართულ დემონსტრირებებს, დაეხმარება ბაზრის მიმართ მოწყვლად რძის მწარმოებლებს და არაკომერციული მეურნეობის მქონე ოჯახებს ბიზნეს გეგმების შემუშავებაში, დახვეწაში და განხორციელებაში იმ ინვესტიციებისთვის, რომლებმაც შეიძლება მიიღონ საწყისი კაპიტალის დაფინანსება, ხელს შეუწყობს მერძევეობის ლოკალური საინიციატივო პლატფორმების განვითარებას.
საველე ფასილიტატორი მჭიდროდ ითანამშრომლებს მესაქონლეობის სპეციალისტთან და პოტენციალის განვითარების მომსახურების პროვაიდერებთან მის სამიზნე მუნიციპალიტეტში. ის ასევე ითანამშრომლებს სხვა საველე ფასილიტატორებთან, რომლებიც მის კლასტერში მუშაოებენ. მისი საქმიანობა კოორდინირებული უნდა იყოს ადგილობრივ ხელისუფლების ორგანოებთან და სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოსთან, რომელიც მართავს DiMMA პროგრამის რძის ღირებულების ჯაჭვის განვითარების სახსრებს (DVCF).
საველე ფასილიტატორების მომსახურების აღწერა:
• პოტენციური ბენეფიციარების მობილიზაცია და სამიზნე ჯგუფების განსაზღვრა პროგრამის სტრატეგიის შესაბამისად;
• სამუშაო ურთიერთობების დამყარება და შენარჩუნება სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოს ადგილობრივი ოფისის წარმომადგენლებთან;
• სამუშაო ურთიერთობების დამყარება და შენარჩუნება მუნიციპალიტეტის ხელისუფლებასთან;
• ბაზრის მიმართ მოწყვლადი რძის მწარმოებლების გრანტების ბენეფიციართა შერჩევაში/მათ შესახებ ინფორმაციის შეგროვებაში და პროგრესული რძის მწარმოებლების სადემონსტრაციო მეურნეობების შერჩევაში დახმარება;
• პოტენციალის განვითარების მომსახურების პროვაიდერებთან მჭიდრო თანამშრომლობის საფუძველზე პროგრესული რძის მწარმოებლების დემონსტრირებების და ორგანიზება და კონტროლი;
• ბაზრის მიმართ მოწყვლადი რძის მწარმოებლების და რძის არაკომერციული მწარმოებელი ოჯახური მეურნეობების დახმარება გამარტივებული ბიზნეს გეგმების მომზადებაში სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოს ბიზნეს გეგმების ფორმის შესაბამისად;
• პოტენციალის განვითარების მომსახურების პროვაიდერებთან მჭიდრო თანამშრომლობის საფუძველზე ბაზრის მიმართ მოწყვლადი რძის მწარმოებლების ტრენინგები და მომზადება;
• პოტენციალის განვითარების მომსახურების პროვაიდერებთან მჭიდრო თანამშრომლობის საფუძველზე საველე დღეების და გაცვლითი ვიზიტების მომზადება;
• ბაზრის მიმართ მოწყვლადი რძის მწარმოებლების და რძის არაკომერციული მწარმოებელი ოჯახური მეურნეობების ბიზნეს გეგმების განხორციელების მონიიტორინგი და ხელშეწყობა;
• ღირებულების ჯაჭვის კლასტერის პლატფორმის ჩამოყალიბების/საწყის ეტაპზე ფუნქციონირების ხელშეწყობა;
• ადგილობრივ მონაწილე მხარეების იმ აქტიური წარმომადგენლების იდენტიფიკაცია, რომლებიც ხელს შეუწყობენ მერძევეობის პლატფორმების საქმიანობას, გააგრძელებენ პლატფორმის წევრთა მობილიზაციას და პროპაგანდას;
• საძოვრებით მოსარგებლეთა ჯგუფების იდენტიფიცირება; საძოვრებით მოსარგებლეთა ასოციაციების ჩამოყალიბების ხელშეწყობა საძოვრების იმ არასამათავრობო ორგანიზაციასთან მჭიდრო თანამშრომლობით, რომელსაც პროგრამა დაიქირავებს;
• საჭირო ანგარიშების მომზადება იერარქიის შესაბამისად;
• DiMMA პროექტის მენეჯერის დავალებით პროექტთან დაკავშირებული სხვა ამოცანების შესრულება.
სამუშაოს ხანგრძლივობა, ადგილი და დასაქმების პირობები
საველე ფასილიტატორი ამ დავალებას შეასრულებს გარემოს დაცვის და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან გაფორმებული ხელშეკრულების საფუძველზე. ამ დავალების ხანგრძლივობა ერთ (1) წელს შეადგენს და შეიძლება გაგრძელდეს მუშაობის დამაკმაყოფილებელი შეფასების შემთხვევაში.
ეს დავალება ითვალისწინებს სრულ განაკვეთზე მუშაობას 5 დღე კვირაში, ხშირ მოგზაურობას შერცეული მუნიციპალიტეტების ფარგლებში.
დაწყების სავარაუდო თარიღია 2020 წლის ოქტომბერი.
სამუშაო პროცედურები
საველე ფასილიტატორი უშუალოდ მის რეგიონში მომუშავე რეგიონული კოორდინატორის წინაშე არის ანგარიშვალდებული.
დავალების განხორციელების ადგილი მუნიციპალიტეტებია (ქალაქი დაზუსტდება).
საველე ფასილიტატორის კვალიფიკაციის და გამოცდილების მიმართ მოთხოვნები
• მინიმუმ ბაკალავრის ხარისხი სოფლად განვითარების /აგროეკონომიკის/ბიზნესის ადმინისტრირების და სხვა შესაბამის სფეროში, რომელიც სოფლად განვითარების პროექტების კოორდინაციასთან არის დაკავშირებული;
• სოფლად განვითარების, აგრობიზნესის, მცირე ფერმერული მეურნეობების სფეროში მუშაობის მინიმუმ 3 წლიანი გამოცდილება;
• უპირატესობა ენიჭება შერჩეულ რეგიონში მუშაობის გამოცდილებას;
• უპირატესობა ენიჭება მერძევეობის დარგში გამოცდილებას;
• ადგილობრივ თემებთან და სახელმწიფო უწყებებთან მუშაობის დადასტურებული უნარი;
• პროექტის მართვის პრინციპების ღრმა ცოდნა;
• ინფორმაციის შეგროვების და მარტივად გადმოცემის უნარი;
• პასუხისმგებლობა და მოქნილი მიდგომა, მინიმალური ზედამხედველობით მუშაობის დადასტურებული უნარი;
• დადასტურებული ძლიერი სურვილი, დახმარება გაუწიოს კლიენტებს სოფლის ღარიბი მოსახლეობისთვის სარგებლის მომტანი, მომგებიანი და მდგრადი ბიზნესის მშენებლობაში;
• ზეპირი და წერილობითი პრეზენტაციის ჩინებული უნარი;
• აუცილებელია რუსული ენის ცოდნა (ქვემო ქართლის რეგიონის შემთხვევაში)
• სასურველია ინგლისური ენის ცოდნა;
• კომპიუტერის კარგი ცოდნა (MS Office, ინერნეტი, პროექტის მართვის შესაბამისი პროგრამული უზრუნველყოფა);
• ველზე ინტენსიური მოგზაურობის და ღირებულების ჯაჭვის მონაწილეებთან მუშაობის სურვილი;
• ადამიანებთან ურთიერთობის და კოლეგებთან და მონაწილე მხარეებთან სამუშაო ურთიერთობების ჩამოყალიბების უნარი.
დაინტერესებულმა პირებმა უნდა წარმოადგინონ ინფორმაცია რომელ რეგიონ(ებ)ში სურთ მუშაობა, რაც გარკვევით უნდა იყოს მითითებული კანდიდატის ინტერესთა გამოხატვის წერილში. დაინტერესებულმა პირებმა უნდა წარმოადგინონ ინფორმაცია, რომ აკმაყოფილებენ ზემოთ ჩამოთვლილ საკვალიფიკაციო და გამოცდილების მოთხოვნებს. წარმოდგენილი ინფორმაცია უნდა შეიცავდეს (i) თანხმლებ წერილს, რომელშიც მითითებული იქნება, რომელ რეგიონ(ებ)ში სურს კანდიდატს მუშაობა; (ii) კანდიდატის პირადი მონაცემები (CV), მათ შორის მსგავსი შესრულებული დავალებების აღწერა; (iii) დიპლომების, სერტიფიკატების და რეკომენდაციების ასლები. დაინტერესების შესახებ გამოხატვა (ნაბეჭდი ან ელექტრონული ვერსია) მიწოდებული უნდა იქნეს ან ელ-ფოსტით გაიგზავნის ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არა უგვიანეს 2020 წლის 7 სექტემბრის 12:00 საათისა.
კონსულტანტის შერჩევა მოხდება „ინდივიდუალურიო კონსულტანტების შერჩევის“ მეთოდით IFAD-ის შესყიდვების სახელმძღვანელო პრინციპების შესაბამისად (რომელიც IFAD-ის აღმასრულებელი საბჭოს მიერ 2010 წლის სექტემბერში იქნა დამტკიცებული)
დაინტერესებულ პირებს შეუძლიათ ამ საკითხზე დეტალური ინფორმაციის მიღება ქვემოთ მითითებულ ელ-ფოსტის მისამართზე:

REQUEST FOR EXPRESSIONS OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICES INTERNATIONAL FUND FOR AGRICULTURAL DEVELOPEMENT (IFAD) DAIRY MODERNISATION AND MARKET ACCESS (DIMMA) PROGRAMME
The Dairy Modernization and Market Access (DiMMA) Programme funded by The International Fund for Agricultural Development (IFAD) invites experienced local individuals to express interest for the following position:
5 Field Facilitators (local individuals) for the following regions:
1) Kakheti – 2 Fasilitators
2) Qvemo Qartli – 2 Fasilitators
3) Racha-Lechkhumi – 1 Fasilitator
The Field Facilitators (here and after “Consultant”) will provide services to The Dairy Modernization and Market Access (DiMMA) Programme (here and after “Project” or “DiMMA”), which  aims at rural economic development and poverty reduction by contributing to the modernization and emergence of a competitive, diversified, resilient and sustainable dairy industry in Georgia.
DiMMA will be executed over a six-year period, starting in 2019. The total cost of the programme is about EUR 46.9 million. The implementation agency of the Project is the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) and coordinated at by the Project Management Unit at MEPA that is responsible for the execution of the IFAD-funded agricultural projects in Georgia.
The programme is implemented in the six contiguous regions of Imereti, Samegrelo-Zemo Svaneti, Samtskhe-Javakheti, Kakheti, Qvemo Qartli and Racha Lechkhumi. DiMMA’s benefits will reach three categories of value chain actors comprising; (i) smallholder dairy producers, both the progressive and the market vulnerable ones; (ii) farm level service providers (FLSPs), providing specialized services and inputs to dairy producers; and (iii) dairy aggregators, who will develop market linkages with the dairy producers. Non-commercial rural households will also benefit from pilot non-extractive livelihood projects that support pasture regeneration and employment in small enterprises supported by the programme. Within each of these categories, DiMMA will have special focus on the inclusion of women and youth.
DiMMA has two principal and inter-related technical components: (i) Dairy value chains (VC) Development and (ii) Institutional and Organisational Development. Dairy VC component will target the development of dairy VC innovations and capacities of VC actors, for the improvement in milk production, milk safety, marketing and profitability of target households. Dairy aggregators will be assisted to expand the outreach of their milk collection and dairy product supply chains to the programme communities. Profitable linkages between the aggregators (including processors) and target households will be initiated based on the Public-Private-Producers Partnership (4P) approach. Institutional and Organizational Development component will address localized challenges, which constrain production and marketing brought about by weak institutions and will promote dialogue between dairy sector stakeholders and their engagement in policy dialogue. To mobilize the community, the programme will use a cluster development approach, whereby a number of dairy clusters will be identified in the 6 target regions as economic and geographic entities which include a production basin, milk collection centres, as well as up- and downstream VC actors to which the producers and processors from the basin are connected. Farmer Organizations (FOs) will be supported with emphasis on strengthening the Pasture User Associations (PUAs).
DiMMA aims to increase the income of at least 6,740 smallholder households. Of these, 4,220 will be linked to dairy value chains (VC) through partnerships with aggregators ; 370 will be employed in new jobs in small enterprises in the programme area; 250 youth will start non-extractive livelihood activities that promote pasture regeneration and 1,900 will benefit from improved productivity of pastures. In addition, DiMMA will support the development of 117 small enterprises (75 aggregators as well as 42 farm level service providers FLSPs) creating the capacity to process 240 tons of milk per day in the programme area; bring a total of 9,500 ha of land under climate resilient management and improve the access to pastures by supporting the rehabilitation of 300 kilometres of roads.
The Field Facilitators will work under the direct supervision of the DiMMA Regional Coordinators (one Coordinator per region) and will act as the extended arm of DiMMA Project Management Unit staff in the field. He/she will provide day-to-day follow up at local/municipality level, coordinate demonstration sites to be established with Progressive Dairy Producers, assist Market Vulnerable Dairy Producers and non-commercial households in developing, finetuning and implementing their business plans for investments eligible to seed capital financing, and facilitate the development of local dairy initiative platforms.
He/she will work in close cooperation with the DiMMA’s Livestock Specialist and the Capacity Building Service Providers (CBSPs) that will be hired by the Project for target municipalities of coverage regions. The Consultant will also liaise with other Field Facilitators operating in his/her cluster, and coordinate his/her actions with local authorities, including the Agricultural and Rural development Agency (ARDA) that will be in charge of the management of DiMMA’s Dairy Value Chain Development Facility (DVCF).
Scope of Services of each Field Facilitator:
• Ensure mobilization and targeting of potential beneficiaries in line with the programme’s targeting strategy;
• Establishing and keeping regular working connection with the representatives of local office of ARDA;
• Establishing and keeping regular working connection with the local municipality authorities;
• Contributing to the selection/information of beneficiaries of MVDP grants and Progressive Dairy Farmers (PDPs) demonstrations sites;
• Ensure organization and follow up of demonstration sites at PDP level in close collaboration with CBSPs;
• Supporting the development of simplified Business Plans (BPs) of MVDPs and Non Commercial Households in accordance with ARDA BP formats;
• Training and Coaching of MVDPs in close collaboration with CBSPs;
• Ensure organization of field days and exchange visits in close collaboration with CBSPs;
• Monitoring and backstopping of implementation of the business plans of MVDPs and Non Commercial Households;
• Facilitating the formation/initial operation of Value Chain (VC) cluster platform;
• Identifying the dynamic representatives of local stakeholders who will facilitate the operation of these dairy platforms and continue platform member mobilisation and outreach efforts on a voluntary basis;
• Identifying existing groups of pasture users; promoting their development as Pasture User Associations (PUAs) in close collaboration with the     Pasture NGO to be hired by the programme;
• Preparation of necessary reports as required by the hierarchy;
• Performing any other project related tasks assigned by the DiMMA Project Director.
Duration, location and employment conditions
The Field Facilitators will perform the assignment based on a contract concluded with him/her by the MEPA. The duration of the assignment will be 1 year renewable based upon a satisfactory performance.
The assignment is full time job, 5 days per week, with frequent travels in the selected municipalities within the region.
The expected starting date is October 2020.
Working Modalities
The Field Facilitator will report directly to DiMMA’s Regional Coordinator in his/her region of work.
The duty location for this assignment is the municipality itself (exact city location to be discussed and confirmed).
Required Qualification and Experience of Field Facilitator
• Minimum BSc Degree in Rural Development Science, Agricultural Economics, Business Administration or other relevant discipline related to           coordination of rural development projects;
• Minimum 3 years of working experience in the field or rural development, agribusiness, smallholder agriculture;
• Particular experience in the selected region is an asset;
• Particular experience in the dairy sector is an asset;
• Proven ability to work with local communities and governmental organizations;
• Sound knowledge of project management principles;
• Ability to gather and report information in a simple form;
• Responsible and flexible attitude and demonstrated ability to work with minimum supervision;
• Demonstrated strong passion for assisting clients in building profitable and sustainable businesses that benefit the rural poor;
• Excellent oral & written presentation skills;
• Knowledge of Russian Language (in case of Qvemo Qartli municipalities) is a must;
• Knowledge of English language will be a plus;
• Good knowledge of computer (MS Office, Internet, familiarity with the relevant project management software);
• Willingness to travel extensively to the field and work closely with the value chain actors;
• Excellent interpersonal skills and ability to form and maintain cooperative working relationships with colleagues and stakeholders.
Interested individuals must provide information on which region/s they are interested to work that shall be cleared specified in the expression of interest. Interested individuals must provide information verifying that they are qualified to perform the services and meet minimum required experience criteria above. Submitted information shall include: (i) Cover Letter that must include information on which Region/s Consultant would like to work; (ii) CV of the candidate, including description of similar assignments conducted; (iii) Copies of diplomas, certificates and letters recommendations. Expressions of interest with indication of (hard or electronic copies) must be delivered to the address or e-mail below not later than September 7, 2020, 12:00.
The Consultants will be selected based on the “Selection of Individual Consultants” procurement method using IFAD Procurement Guidelines (adopted by the Executive Board of IFAD in September 2010).
Interested individuals may obtain detailed information on the assignment at the e-mail address below.