საქართველო - ზემო სამგორის ირიგაციის პროექტი (ზსიპ) - გარემო და სოციალური ზემოქმედების შეფასების ექსპერტი, ნომერი: ZSIP/PMU/INDV-13
კონტრაქტის სახელი: გარემო და სოციალური ზემოქმედების შეფასების ექსპერტი
ნომერი: ZSIP/PMU/INDV-13
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრომ (სგდსმს) მიიღო დაფინანსება ევროპის საინვესტიციო ბანკიდან (EIB) და საფრანგეთის განვითარების სააგენტოდან (AFD), რომ დააფინანსოს საქართველო – ზემო სამგორის ირიგაციის პროექტი და განზრახული აქვს ამ თანხების ნაწილი გამოიყენოს შემდეგი კონტრაქტის გადახდებისათვის: გარემო და სოციალური ზემოქმედების შეფასების ექსპერტის საკონსულტაციო მომსახურება.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო (სგდსმს) იწვევს უფლებამოსილ კანდიდატებს წარმოადგინონ წინადადებები შემდეგი საკონსულტაციო (შემდგომში წოდებული „მომსახურება“) მომსახურების მოწოდების მიზნით: გარემო და სოციალური ზემოქმედების შეფასების ექსპერტი. დეტალური ინფორმაცია მომსახურების შესახებ აღწერილია დანართი N1-ში - სამუშაო დავალება.
კანდიდატის შერჩევა განხორციელდება შესყიდვების სახელმძღვანელოს შესაბამისად EIB-ის მიერ დაფინანსებული პროექტებისთვის, დათარიღებული 2024 წლის მარტით და ინდივიდუალები შეირჩევიან „ღია პროცედურით“, ამავე სახელმძღვანელოს პუნქტი 4.2.1-ის შესაბამისად https://www.eib.org/en/publications/20240132-guide-to-procurement-for-projects-financed-by-the-eib.

Reference No: ZSIP/PMU/INDV-13
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) has received financing from the European Investment Bank (Bank) and the Agence Française de Développement (AFD) to fund the Georgia – Zemo Samgori Irrigation Project and intends to apply part of the proceeds toward payments under the contract for Environmental and Social Impact Assessment Expert’s consultancy service.
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) now invites eligible candidates to submit the Proposal to provide the following consulting services (hereinafter called “Services”): Environmental and Social Impact Assessment Expert. More details on the Services are provided in Annex 1- Terms of Reference.
The Selection of the Candidate shall be conducted in accordance with the provisions of the Guide to Procurement (GtP) for projects financed by the EIB dated March 2024, and individuals will be selected under the ‘Open procedure’, EIB GtP para 4.2.1 (https://www.eib.org/en/publications/20240132-guide-to-procurement-for-projects-financed-by-the-eib)
The Proposals must be submitted no later than: November 27, 2024, at 15 hrs. Tbilisi time.
The Interested candidates can find the Request for Proposal with all details on the below link: https://www.dropbox.com/scl/fi/bmg3jeoooogyox0oqxp1z/RFP-ESIA-Expert.pdf?rlkey=klk1qkagjomrzwsehhqlj0dmo&dl=0