საქართველო - ზემო სამგორის ირიგაციის პროექტი (ზსიპ) - სტრუქტურული ინჟინერი ნომერი: ZSIP/PMU/INDV-08
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრომ (სგდსმს) მიიღო დაფინანსება ევროპის საინვესტიციო ბანკიდან (EIB) და საფრანგეთის განვითარების სააგენტოდან (AFD), რომ დააფინანსოს საქართველო – ზემო სამგორის ირიგაციის პროექტი და განზრახული აქვს ამ თანხების ნაწილი გამოიყენოს შემდეგი კონტრაქტის გადახდებისათვის: სტრუქტურული ინჟინერის საკონსულტაციო მომსახურება.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო (სგდსმს) იწვევს უფლებამოსილ
კანდიდატებს წარმოადგინონ წინადადებები შემდეგი საკონსულტაციო (შემდგომში წოდებული „მომსახურება“) მომსახურების მოწოდების მიზნით: სტრუქტურული ინჟინერი. დეტალური ინფორმაცია მომსახურების შესახებ აღწერილია დანართი N1-ში - სამუშაო დავალება.
კანდიდატის შერჩევა განხორციელდება შესყიდვების სახელმძღვანელოს შესაბამისად EIB-ის მიერ დაფინანსებული პროექტებისთვის, განახლებული 2024 წლის მარტში და ინდივიდუალები შეირჩევიან „ღია პროცედურით“, ამავე სახელმძღვანელოს პუნქტი 4.2.1-ის შესაბამისად https://www.eib.org/en/publications/20240132-guide-to-procurement-for-projects-financed-by-the-eib.
წინადადებები წარმოდგენილი უნდა იქნას არაუგვიანეს 2025 წლის 24 ოქტომბრის 15 საათისა (თბილისის დროით).

Assignment Title: Structural Engineer
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) has received financing from the European Investment Bank (Bank) and the Agence Française de Développement (AFD) to fund the Georgia – Zemo Samgori Irrigation Project and intends to apply part of the proceeds toward payments under the contract for Structural Engineer’s consultancy service.
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) now invites eligible candidates to submit the Proposal to provide the following consulting services (hereinafter called “Services”): Structural Engineer. More details on the Services are provided in Annex 1- Terms of Reference.
The Selection of the Candidate shall be conducted in accordance with the provisions of the Guide to Procurement (GtP) for projects financed by the EIB updated in March 2024, and individuals will be selected under the ‘Open procedure’, EIB GtP para 4.2.1 https://www.eib.org/en/publications/20240132-guide-to-procurement-for-projects-financed-by-the-eib
The Proposals must be submitted no later than: October 24, 2025, at 15 hrs. Tbilisi time.
The Interested candidates can find the Request for Proposal with all details on the below link: https://www.dropbox.com/scl/fi/72py1iq9hqmj0kthu83p5/RFP-Structural-Engineer.docx?rlkey=bbd35a6og5z3haw7t0gmm6tfj&dl=0