შესყიდვის განცხადება - საქართველო - ზემო სამგორის ირიგაციის პროექტი (ზსიპ) კონტრაქტის სახელი: შესყიდვების სპეციალისტი
კონტრაქტის სახელი: შესყიდვების სპეციალისტი
ნომერი:  ZSIP/PMU/INDV-15
საქართველოს მთავრობამ მიიღო დაფინანსება ევროპის საინვესტიციო ბანკიდან (EIB) და საფრანგეთის განვითარების სააგენტოდან (AFD), რომ დააფინანსოს საქართველო – ზემო სამგორის ირიგაციის პროექტი და განზრახული აქვს ამ თანხების ნაწილი გამოიყენოს შემდეგი კონტრაქტის გადახდებისათვის: შესყიდვების სპეციალისტის საკონსულტაციო მომსახურება.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო (სგდსმს) იწვევს უფლებამოსილ
კანდიდატებს წარმოადგინონ წინადადებები შემდეგი საკონსულტაციო (შემდგომში წოდებული „მომსახურება“) მომსახურების მოწოდების მიზნით: შესყიდვების სპეციალისტი. დეტალური ინფორმაცია მომსახურების შესახებ აღწერილია დანართი N1-ში - სამუშაო დავალება.
კანდიდატის შერჩევა განხორციელდება შესყიდვების სახელმძღვანელოს შესაბამისად EIB-ის მიერ დაფინანსებული პროექტებისთვის, დათარიღებული 2024 წლის მარტით და ინდივიდუალები შეირჩევიან „ღია პროცედურით“, ამავე სახელმძღვანელოს პუნქტი 4.2.1-ის შესაბამისად https://www.eib.org/en/publications/20240132-guide-to-procurement-for-projects-financed-by-the-eib
წინადადებები წარმოდგენილი უნდა იქნას არაუგვიანეს 2026 წლის 1 ივნისის 15:00 საათისა (ადგილობრივი დროით).

Ref No: ZSIP/PMU/INDV-15
Government of Georgia has received financing from the European Investment Bank (Bank) and the Agence Française de Développement (AFD) to fund the Georgia – Zemo Samgori Irrigation Project and intends to apply part of the proceeds toward payments under the contract for Procurement Specialist’s consultancy service.
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) now invites eligible candidates to submit the Proposal to provide the following consulting services (hereinafter called “Services”): Procurement Specialist. More details on the Services are provided in Annex 1- Terms of Reference.
The Selection of the Candidate shall be conducted in accordance with the provisions of the Guide to Procurement (GtP) for projects financed by the EIB dated March 2024, and individuals will be selected under the ‘Open procedure’, EIB GtP para 4.2.1